X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wakacje z Chopinem. Muzyka z dala od filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:59
– Dla każdego muzyka jest czymś zupełnie innym. Dla mnie to odzwierciedlenie duszy. Jest także opowieścią kompozytorów i wykonawców o życiu i róznych historiach, a dla niektórych to po prostu relaks – mówi Szymon Drabiński, którego melomani mogli usłyszeć m.in. na festiwalu "Chopin en Vacances". 
Audio
  • "Chopin en Vacances". Festiwal dla tych, którzy kochają muzykę (Reportaż/Trójka)
Szymon Drabiński, który występował m.in. w warszawskich Łazienkach, podkreśla, że plenerowe koncerty to dla pianisty wyjątkowe wyzwanie
Szymon Drabiński, który występował m.in. w warszawskich Łazienkach, podkreśla, że plenerowe koncerty to dla pianisty wyjątkowe wyzwanieFoto: Shutterstock.com/Anastasia Petrova

Festiwal "Chopin en Vacances" organizowany jest pro bono dla przypomnienia inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka na Ziemi Dobrzyńskiej. Do udziału zapraszani są najwybitniejsi młodzi artyści w "wieku chopinowskim" – uczniowie i absolwenci słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Letnie koncerty ułatwiają dostęp do kultury osobom, które na co dzień nie mają kontaktu z filharmonią. 

– Tutaj atmosfera jest zupełnie inna, naturalna. Czuje się, że ludzie przychodzą, bo chcą posłuchać muzyki. To nie jest tak jak w filharmonii, że przychodzą się pokazać, czy że przychodzą "dla zasady" – ocenia Szymon Drabiński.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Chopin na wakacjach"
Autorka reportażu: Ewa Michałowska
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 18.43

 

Czytaj także

Słodki biznes i słodka miłość

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 18:54
Alicja i Paweł Maliccy są małżeństwem od czterech lat. Na pierwszych randkach Paweł wręczał Alicji batony własnej produkcji. Spodobały się nie tylko przyszłej małżonce, ale także znajomym i rodzinie, dlatego młodzi zdecydowali się na otworzenie własnego biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zacisze w sercu warszawskiego Wawra

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 19:00
Przy warszawskiej Plaży Romantycznej powstaje ekologiczne gospodarstwo, gdzie mieszkańcy będą mogli sadzić warzywa i krzaki owocowe, a potem zbierać plony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jednorożec w łódzkiej "Stajni"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:00
Wszystko zaczęło się od tramwajowego przystanku przesiadkowego w centrum Łodzi. Łodzianie nazwali go Stajnią Jednorożca… bo jest pokryty świetlistym, błyszczącym dachem nawiązującym do łódzkiej secesji.
rozwiń zwiń