X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odzyskane życie Arkadiusza Kraski

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 19:00
Arkadiusz Kraska został oskarżony o zabójstwo dwóch osób. Usłyszał wyrok skazujący i przesiedział w zakładzie karnym prawie 20 lat.
Audio
  • Niesłusznie skazany nareszcie wolny po 20 latach (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pedro Monteiro

Wyszedł na wolność 6 maja 2019 roku, kiedy Sąd Najwyższy wstrzymał wykonanie wyroku i dożywotnią karę dla skazanego. 9 lipca Sąd Najwyższy miał podjąć decyzję w sprawie Kraski. Jednak na parę dni przed rozprawą prokuratura wycofała wniosek o jego uniewinnienie, pozostawiając jedynie wniosek o uchylenie skazującego go wyroku i skierowanie sprawy do ponownego rozpoznania. Kraskę czeka najprawdopodobniej kolejny proces.

– Od lat słyszy się, że wiele niesłusznie skazanych osób siedzi za kratami, przy czym nie do końca dawało się temu wiarę, ponieważ wiele osób w więzieniach twierdzi, że "siedzi za niewinność". W tych kilku przypadkach, którymi sie zajmowałem, prokuratorzy nie starali się wyjaśnić wszystkich okoliczności. Powiedzieli "przecież jest sędzia, który czyta akty oskarżenia, może je podważyć i zarządać nowych dowodów, prowadzenia dalszego postępowania", ale sędziowie powiedzieli "my skazujemy na podstawie tego, co nam przekazała prokuratura", więc odbijają piłeczkę – mówi Adam Bogoria-Zakrzewski, autor książek poświęconych sprawom niesłusznie skazanych więźniów w Polsce.

Czy nasz bohater kiedyś zapomni o trwającym dwie dekady koszmarze? Czy kiedyś zostanie oficjalnie uniewinniony?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "W oczekiwaniu"
Autor reportażu: Jakub Tarka
Data emisji: 24.06.2017
Godzina emisji: 18.45

kr

Czytaj także

Wampir z Zagłębia – te zbrodnie wstrząsnęły Polską

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 06:10
Przez sześć długich lat na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim panowała psychoza. Kobiety bały się wracać wieczorami do domów. Każda z nich mogła stać się ofiarą seryjnego mordercy, którego wkrótce zaczęto nazywać "Wampirem z Zagłębia". Fala grozy zalała Śląsk dokładnie 55 lat temu wraz z pierwszą ofiarą zbrodniarza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźny przestępca wolny po 23 latach. Znów trafił w ręce CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:24
Wiesław J. ps. "Picek" po 23 latach w więzieniu powrócił do przestępczości zorganizowanej. Został zatrzymany przez CBŚP. Za rozbój i próby wymuszeń rozbójniczych grozi mu 10 lat więzienia - informuje Prokuratura Krajowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia: wyroki za podpalenie meczetu. Sprawcy skazani na 22 lata więzienia

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 16:55
Australijski sąd skazał na 22 lata więzienia dwóch mężczyzn, którzy podpalili w 2016 roku szyicki meczet w Melbourne w południowo-wschodniej Australii - Trzeci oskarżony został skazany na 16 lat więzienia. Sędzia podkreślił, że sprawcy kierowali się "nienawiścią" i "nietolerancją".
rozwiń zwiń