Zamienili korporację na rodzinną manufakturę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 19:00
Żyli jak wielu do nich podobnych. Wysoka adrenalina, praca po kilkanaście godzin na dobę. Basia była wysokim specjalistą od dużych projektów w korporacji. Mikołaj pracował na giełdzie.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Teraz "mundurki" korporacyjne zmienili na wyluzowane stylizacje, celebrują każdy dzień i zajmują się zupełnie czymś nowym. Udało im się wokół ich nowego pomysłu na życie zgromadzić sporą część rodziny… Mówią, że w życiu nie ma przypadków.

– Okazało się, że mam nowotwór. Ogromnym wsparciem i najważniejszą dla mnie wówczas osobą był mój mąż. Ta choroba napędziła go chyba do zbudowania tego wszystkiego. Zaczął dla mnie robić zakwas z buraków. Piłam go, ale również skupialiśmy się na tym, co jem. Czułam ogromne wsparcie. Cały czas byłam w kontakcie ze swoją firmą i mówiłam wciąż, że niedługo do niej wrócę. Mój mąż się jednak uparł i okazało się, że nie wrócę. Nikt się nie spodziewał, że urodzi się wtedy nasza manufaktura – mówi bohaterka reportażu.

Basia i Mikołaj zaczęli produkcję swoich domowych wyrobów na małą skalę. Rozdawali je znajomym, którzy zachęcili ich do wytwarzania większych ilości przetworów i sprzedawania ich. Szybko okazało się, że ich towar jest wielkim przebojem, a przed ich stoiskiem zaczęły ustawiać się kolejki nabywców.

"Kiszonkownia", która zaczynała jako mały rodzinny projekt w ciasnym garażu, obecnie zatrudnia 40 osób, z czego 3/4 to rodzina właścicieli.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "W rodzinnej manufakturze"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 15.01.2020
Godzina emisji: 18.43

ml/kr

Czytaj także

Dzwon, czyli rodzinna tradycja

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 19:05
Od ponad 200 lat niezmiennie rodzina Felczyńskich zajmuje się produkcją i konserwacją dzwonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:00
Na promenadzie w Gdyni każdego wczesnego ranka ludzie biegają, korzystają z siłowni na świeżym powietrzu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach.
rozwiń zwiń