Czy nie boimy się już koronawirusa?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 18:22
Tłumy na deptakach, w parkach, na skwerach – większość bez maseczek, bez zachowania odpowiednich odstępów. To codzienny teraz widok polskiego społeczeństwa.
Zdjęcie ilustracyjneStarówka w Warszawie
Zdjęcie ilustracyjne/Starówka w WarszawieFoto: William.Vaccaro/Shutterstock

Posłuchaj
14:49 2020_07_01 18_10_52_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 Koronawirus – dlaczego zapomnieliśmy, że nam zagraża? (Reportaż w Trójce)

 

Epidemia koronawirusa jest, ale jakby jej nie było. Monika Gosławska z Radia Łódź postanowiła sprawdzić, dlaczego niektórzy z nas już nie boją się pandemii.

– Może ludzie umierają na coś innego? Może jest wirus, ale wątpię w to. Niby jest, a go nie ma – zastanawiają się napotkani przez reporterkę przechodnie.

Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie (które zostało szczególnie boleśnie dotknięte pandemią), ma na ten temat inne zdanie. – Wystarczy przyjechać do Opoczna, do szpitala w Zgierzu, na cmentarz. Na nekrologach jeszcze nie piszą: "Umarł z powodu COVID-19", a powinni. Może byśmy się opamiętali – mówi. – Wystarczył tydzień, żeby ludzie zapomnieli o tym, co się działo – dodaje.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "A kto tego wirusa widział"
Autorka reportażu: Monika Gosławska 
Data emisji: 1.07.2020
Godzina emisji: 18.10

Czytaj także

Zoologiczny savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 18:30
Warszawski Ogród Zoologiczny otworzył ponownie swoje bramy dla zwiedzających. Oczywiście obowiązują określone zasady bezpieczeństwa. Dotyczą one nie tylko zagrożeń związanych z pandemią, ale także... zwykłego savoir- vivre'u w stosunku do mieszkańców ogrodu. To jest przecież ich dom, a ludzie są tylko gośćmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodzeni w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 18:30
Historie kobiet, które urodziły w pandemii. Agnieszka nie mogła urodzić z własnym mężem, choć dwa dni wcześniej zniesiono zakaz porodów rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podwójny lęk". Koronawirus i pacjenci onkologiczni

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 19:00
– Czuję strach ze względu na panującą pandemię. Mam obniżoną bardzo odporność, bo biorę chemię. Jestem podwójnie podatna – przyznaje jedna z pacjentek onkologicznych, wypowiadających się w reportażu.  
rozwiń zwiń