Zaklinacz psów - posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 14:30
Sławomir Prochocki od pięciu lat jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt na warszawskim Paluchu. Opiekuje się tam najgroźniejszymi i najtrudniejszymi psami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Aneta Jungerova

szczury 1200.jpg
Pogromca zwierząt

Czekoladka chciano uśpić za agresywne zachowania – przy pierwszym spotkaniu wygryzł panu Sławkowi dziurę w łydce. Po kilkunastu spacerach tarzali się już w szalonej zabawie. Czarny, choć jadł opiekunowi z ręki, dotkliwie pogryzł go przy próbie założenia smyczy.


Posłuchaj
10:55 2020_11_04 14_17_40_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 Dla psów poświęciłby wszystko (Reportaż w Trójce)

 

Nawet w tak trudnych sytuacjach mężczyzna nie zmienia swojego stosunku do psów. Ma świadomość konsekwencji, uczy się psich zachowań, sygnałów wysyłanych przez zwierzę przed ugryzieniem. Pies gryzie, gdy czegoś się przestraszy  ma do wyboru ucieczkę albo właśnie atak. Pan Sławomir lubi pracować z agresywnymi rasami, bo zapewnia mu to dawkę adrenaliny, której potrzebuje.

***

Tytuł reportażu: Zaklinacz psów
Autorka: 
Grażyna Wielowieyska
Data emisji: 4.11.2020
Godzina emisji: 
14.17

Czytaj także

Siedem pokoi dla uchodźcy - reportaż Adama Bogoryja Zakrzewskiego i Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 19:55
Odkąd w Niemczech zaczęło się pojawiać coraz więcej uchodźców z Bliskiego Wschodu, Niemcy zmienili zdanie o Polakach. Na lepsze. Można powiedzieć, że zachodni sąsiedzi zaczęli naprawdę nas doceniać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie twarze jednego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 15:00
Jeśli wpiszemy w przeglądarkę internetową nazwisko Wojciecha Balczuna, naszym oczom ukażą się dwie osoby: długowłosy rockman z gitarą i menadżer wysokiego szczebla w schludnym, skrojonym na miarę garniturze. Trudno uwierzyć, że jest to ten sam człowiek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bloki w środku miasta ogrodu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 20:25
Jak w Polsce obchodzi się prawo? Jakich sposobów używają deweloperzy, aby ominąć przepisy? Co zrobić, gdy pod naszym domem zaczyna się budowa i powstaje apartamentowiec, który zasłania nam świat?
rozwiń zwiń