Z łodzi do karetki. Historia Mateusza - posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 14:30
Mateusz jest żeglarzem, który zmienił całe swoje życie, by pracować w COVID-owej karetce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Matpix

Do tej pory całe życie osobiste i zarobkowe 30-letniego mężczyzny związane było z morzami i oceanami. Dzięki kursom zarabiał na życie, zwiedzał świat, nie miał nawet na lądzie własnego mieszkania.


Posłuchaj
12:37 2020_12_10-14-15-43_Reportaz_w_trojce.mp3 Rzucił żeglarstwo, by pomagać zarażonym koronawirusem (Reportaż w Trójce)

 

Na żaglach poznał ukochaną, przyjaciół, nauczył się języków, odkrył dwie wyspy zapomniane przez świat. Nawiązał kontakt z tubylcami. Był wszędzie. Gdy dowiedział się o pandemii, postanowił rzucić wszystko, wynająć mieszkanie w Polsce i stanąć na pierwszej linii frontu - pomagać ludziom.


karetka 1200 shutterstock.jpg
Poruszający i przerażający reportaż: "Dzień ratownika"

Pomógł mu oczywiście kurs ratownika medycznego, który zrobił w młodości. Wtedy myślał o pomocy pasażerom, z którymi pływał. Teraz wykorzystał umiejętności, by walczyć z COVID-em.

- Nie zrezygnuję. Niedawno zmarł mój przyjaciel z karetki. Jestem świadomy zagrożenia, ale czuję, że całe moje życie zmagań z żywiołami: burzami, morzem, chorobami egzotycznymi było po to, by teraz pomóc moim rodakom w Polsce. Bo mimo braku domu zawsze pozostałem Polakiem – mówi.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł reportażu: "Żeglarz Mateusz" 
Autorka reportażu: Katarzyna Handerek
Data emisji: 10.12.2020
Godzina emisji: 14.15

Katarzyna Handerek/kr


Czytaj także

Samotność w szpitalu. Otuchę niosą "ciche anioły"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 19:00
Agata, podobnie jak tysiące innych pacjentów-przez pandemię choruje w samotności. Koronawirus pozbawił ją kontaktu z bliskimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga! Koronawirus sprzyja sektom

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:45
Czas pandemii to czas, kiedy człowiek łatwo wpada w depresję. Wykorzystują to ludzie, którzy potrafią konfabulować, ale przede wszystkim manipulować innymi. W ostatnich miesiącach sekty przyciągają coraz więcej starszych, przerażonych koronawirusem ludzi. Gotowi są oddać mieszkania, emerytury, aby tylko zyskać fałszywą nadzieję na przeżycie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święty Mikołaj w maseczce i jednorazowych rękawiczkach - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:30
Mikołajki to najczęściej ten moment, który uświadamia nam, że święta za pasem i zaczynamy myśleć o przygotowaniach, prezentach. No i od tego dnia na ulicach i w galeriach handlowych coraz częściej widać charakterystyczne postacie z białą brodą i w czerwonych czapkach z pomponem. A jak sobie radzą w tym roku? Czy noszą maseczki?
rozwiń zwiń