Rozmowa, która pomaga

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 18:30
Właściciel firmy, samotna staruszka, student... W milczeniu i stresie próbują radzić sobie z sytuacją w której się znaleźli. Czasem jest to nieudana działalność gospodarcza, czasem kolejny kredyt, choroba czy tak jak teraz – pandemia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/Shutterstock

pies policja pixabay 1200x660.jpg
Azyl dla czworonożnego weterana

Fundacja „Zwykła rozmowa” bezpłatnie pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Oferują pomoc prawną, ekonomiczną i psychologiczną. A wszystko zaczyna się od rozmowy twarzą w twarz. Siadają i wysłuchują opowieści o życiu. Potem wspólnie próbują zrozumieć, w czym tkwi problem. Bez oceniania, za to z uwagą.

Okazuje się, że często sama możliwość opowiedzenia o kłopotach jest początkiem ich końca. Tak mało mamy takich rozmów: w świecie SMS-ów, maili, zagubiliśmy tę umiejętność. Czujemy się bardziej samotni i trudniej nam radzić sobie z przeciwnościami losu.

***

Na reportaż autorstwa Grażyny Wielowieyskiej zatytułowany "Twarzą w twarz" zapraszamy w czwartek (25 lutego) o godz. 17.45.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Wielowieyska

Czytaj także

Korsyka w ekstremalnym wymiarze

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 14:45
Małgorzata Czeczott, Artur Kurek, Mateusz Niedbała i Kuba Zwoliński jesienią wzięli udział w ekstremalnym rajdzie przygodowym na Korsyce. Mieli do pokonania dystans ok. 300 km. biegów górskich, pływania wpław w morzu, wspinaczki i innych tego typu dyscyplin. Zespół zajął trzecie miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

American dream na Hawajach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 14:45
Bogusław Szedny wyjechał do Stanów Zjednoczonych na wakacje. Kiedy otrzymał pracę w Chicago, zdecydował, że jednak tam zostanie. Spędził w USA osiem lat. Pracował w agencji reklamowej, w której z czasem został wspólnikiem. Jednak ten american dream zaowocował także kryzysem wewnętrznym i depresją. Nadszedł czas na kolejną zmianę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skocznia narciarska w Warszawie? Skąd się tam wzięła? Posłuchaj reportażu Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 14:30
Mało kto dziś wie i pamięta, że lata temu istniały w Warszawie aż trzy skocznie narciarskie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policjantki. Dlaczego kobiety wybierają ten zawód?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 18:00
Kiedy w lutym 1925 roku, na pierwszy kurs Policji Kobiecej, zapisało się 30 pań, nikt nie przypuszczał, że 95 lat później będzie w niej zatrudnionych prawie 15 tysięcy kobiet.
rozwiń zwiń