Krzysztof Michalski i jego reportaż

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 18:35
W poniedziałek pożegnaliśmy Krzysztofa Michalskiego, dziennikarza Radia Łódź, który zmarł w piątek 18 maja. W Trójce mogliśmy usłyszeć jeden z jego reportaży.
Audio
Krzysztof Michalski
Krzysztof MichalskiFoto: fot. Radio Łódź

Reportaż powstał w 2004 roku i nosi tytuł "Prądek". Bohaterem jest ówczesny uczeń gimnazjum w Kutnie, Maciej Zgądek, którego pasją zawsze była nauka jezyków, m.in. esperanto. Dziś Maciej jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach prawa i lingwistyki stosowanej.

Krzysztof Michalski zmarł w piątek w Kutnie po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 46 lat. Był znanym i cenionym dziennikarzem w regionie łódzkim.

Do niedawna był dziennikarzem i kutnowskim korespondentem Radia Łódź, wcześniej także "Gazety Wyborczej". W latach 2006-2010 był członkiem zarządu Polskiego Radia Łódź. Był pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu Radiowego i Form Dokumentalnych w Kutnie.
Był wielokrotnie nagradzany za zasługi na rzecz miasta Kutna. W ubiegłym roku otrzymał od prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, minister kultury i dziedzictwa narodowego uhonorował go odznaką zasłużonego działacza kultury, a marszałek województwa kujawsko-pomorskiego medalem w uznaniu zasług w walce o niepodległość RP i prawa człowieka.
Jesienią 2010 roku wykryto u niego glejaka wielopostaciowego, to jeden z najgroźniejszych nowotworów mózgu. Pozostawił żonę i dwie córki.

Czytaj także

Nie żyje łódzki dziennikarz Krzysztof Michalski

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 11:01
Krzysztof Michalski zmarł w Kutnie po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 46 lat. Był znanym i cenionym dziennikarzem w regionie łódzkim.
rozwiń zwiń