X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekt "440 km", czyli odpoczywaj i pomagaj!

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 21:02
- To dla mnie ważne, by pomagać ludziom, inspirować ich do rozwoju. Wierzę, że to ma efekt domina, że jedna osoba zainspirowana potrafi inspirować kolejne - mówi Sylwia "Nikko" Biernacka, która rok temu przeszła brzegiem Bałtyku 440 kilometrów, by zwrócić uwagę na problemy kobiet po amputacji kończyn i wypromować autorski projekt artystyczny.
Audio
Projekt 440 km, czyli odpoczywaj i pomagaj
Foto: Glow Images/East News

Krakowska fotografka Sylwia "Nikko" Biernacka chce zdobyć pieniądze na protezę nogi dla nieznanej jej jeszcze kobiety. Jest zdrowa i sprawna, ale gdy była dzieckiem, opiekowała się niepełnosprawną koleżanką i wtedy dotarło do niej, jak wiele trudności muszą pokonać osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego też wymyśliła projekt "440 km".

Podczas ubiegłorocznej wyprawy nad Bałtykiem rozdawała ulotki na temat tej inicjatywy, informowała wczasowiczów o problemach kobiet po amputacji kończyn, spotykała się z przedstawicielami samorządów.

Morze ma dla niej wartość terapeutyczną i dlatego tam właśnie chciałaby pojechać jeszcze raz - tym razem z wybranymi już ambasadorkami projektu - dziewczynami po amputacji kończyn. W wakacje spotkają się w nadmorskich miejscowościach z mieszkańcami i wczasowiczami, opowiedzą o sobie, swoich problemach, pokażą, że świetnie sobie radzą, mimo że muszą codziennie pokonywać mnóstwo trudności.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Projekt "440 kilometrów" zakończy się sesją fotograficzną na plaży, ma również sprawić, że zaczniemy dostrzegać wokół nas osoby z niepełnosprawnościami. Być może, podczas tegorocznego urlopu nad polskim morzem, zobaczą państwo plakaty z ambasadorkami projektu - to bohaterki naszego reportażu.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "440 kilometrów" Ewy Szkurłat z Polskiego Radia Kraków.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

Czytaj także

"Nie chcę żyć bez nowej trzustki"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 11:00
- Przeszczep to dla mnie nowe, lepsze życie - mówi Małgorzata, której przygoda ze słodką chorobą zaczęła się 25 lat temu, gdy jako 9-letnie dziecko usłyszała diagnozę: cukrzyca. Najgorsze były zastrzyki i powikłania jakie niosła ze sobą choroba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotne matki w walce z władzą. Konflikt na Białołęce

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 10:35
Na Białołęce znajduje się dom samotnej matki o nazwie "Wspólnymi siłami". Nazwa bardzo symboliczna. Budynek, który zamieszkują matki, jest jednak samowolą budowlaną na państwowym gruncie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeszczep rodzinny to dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 13:00
Zawsze byli bardzo blisko ze sobą. Gdy Jacek zachorował, Dorota postanowiła, że odda mu swoją nerkę. Decyzji nie żałuje.
rozwiń zwiń