Graffiti kibiców, czyli święta wojna na murach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 11:30
"Święta Wojna" to tytuł albumu i wędrującej po Polsce wystawy zdjęć Wojciecha Wilczyka. Fotograf udokumentował napisy na murach i graffiti fanów klubów piłkarskich.
Audio
  • Wojciech Wilczyk opowiada o albumie i wystawie "Święta Wojna" (Teren Kultura/Trójka)
Sztuka czy bazgroły? Czym właściwie są murale kibiców drużyn piłkarskich? (na zdjęciu: fragment okładki książki Święta Wojna)
Sztuka czy bazgroły? Czym właściwie są murale kibiców drużyn piłkarskich? (na zdjęciu: fragment okładki książki Święta Wojna")Foto: mat. promocyjne/Karakter

Wojciech Wilczyk fotografował w Krakowie, na Górnym Śląsku i w Łodzi, czyli tam, gdzie dochodzi do największych tarć między zwolennikami rywalizujących ze sobą drużyn piłkarskich. Po kilku latach pracy opowiada o tym, gdzie są najciekawsze murale i którzy kibice wykazują się szczególną wyobraźnią plastyczną.

***

Tytuł audycji: Teren Kultura
Autorka: Agnieszka Obszańska
Gość: Wojciech Wilczyk (fotograf)
Data emisji: 18.02.2015
Godzina emisji: 19.50

(mat. pras./iwo, ei)

Czytaj także

Teren Kultura 30.11.2010 - "Obecność" Ihora Kruta w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 19:50
Ihor Krut to ukraiński fotograf, który przemierzył Lwów wzdłuż i wszerz ze swoim aparatem. Efektem jest wystawa o tytule "Obecność", którą już możemy oglądać w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fototeka Narodowa odkrywa tajemnice polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:00
Mija 5 lat, od kiedy Fototeka Narodowa pokazała tysiące niepublikowanych nigdzie fotosów dokumentujących polskie kino sprzed 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czułe spojrzenie na Śląsk. Przez obiektyw

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 21:00
Arkadiusz Gola robiąc zdjęcia opowiada historie Śląska i jego mieszkańców. Jak zauważa Agnieszka Obszańska, robi to "z czułością i zainteresowaniem".
rozwiń zwiń