X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RE// MIX, czyli Mistrzowie teatru w nowych interpretacjach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 14:39
- Najbliższe spotkanie poświęcone będzie Lidii Zamkow, kontrowersyjnej, ale zapomnianej reżyserki teatralnej. Młodzi artyści wezmą też na warsztat twórczość Johna Cage'a czy Laurie Anderson - zaprasza Magdalena Grudzińska z Komuny Warszawa.
Audio
Ramona Nagabczyńska. W cyklu RE MIX 2012 choreografka i tancerka odwołała się do działalności Trishy Brown
Ramona Nagabczyńska. W cyklu RE// MIX 2012 choreografka i tancerka odwołała się do działalności Trishy BrownFoto: fot. z arch. artystki/komuna.warszawa.pl

Od 2010 roku grupa teatralna Komuna Warszawa realizuje cykl RE// MIX. To premierowe produkcje, które odnoszą się do kalsycznych dzieł z różnych dziedzin sztuki.

- Zwracamy się do artystów, którzy są nam bliscy, ciekawi dla nas, aby stworzyli u nas nową pracę teatralną, spektakl czy performens, opartą o twórczość innego artysty teatralnego - wyjaśnia Magdalena Grudzińska, kuratorka tegorocznej edycji. W cyklu znalazły się także przedstawienia teatru tańca i odwołujące do doświadczenia muzyki.

Założeniem cyklu jest odwołanie do twórczości mistrzów, twórców z dużym dorobkiem w dziedzinie teatru. - Zaczynamy, po przerwie wakacyjnej, mocnym uderzeniem - spotkaniem Weroniki Szczawińskiej z twórczością Lidii Zamkow. Okazało się bowiem, że jest potrzeba odgrzebania z niepamięci dawnych reżyserek - mówi gość Agnieszki Obszańskiej.

Spektakl "2 albo 3 rzeczy, które o niej wiem" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej będzie można zobaczyć 8 i 9 września w siedzibie Komuny Warszawa. Grafik kolejnych RE// MIXÓW można znaleźć TU >>>

By dowiedzieć się więcej o idei remiksu w sztukach performatywnych oraz zaplanowanych do grudnia wydarzeniach wysłuchaj całej audycji "Teren Kultura - 28 sierpnia 2012".

"Teren Kultura" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 19.50. Zapraszamy!

Czytaj także

Rok Johna Cage'a

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 18:00
Porozmawiamy o wydarzeniu "ROK JOHNA CAGE’A - Lublin 2012" i wystawie Jana Berdyszaka we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anioły w Ameryce" - publiczność zareagowała koncertowo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 21:22
- Przed spektaklem Andrzej Chyra przypuszczał, że będziemy grać dla 30 osób. Wprost nie mogliśmy uwierzyć, gdy zobaczyliśmy tłum biegnący do namiotu - o pierwszej odsłonie spektaklu na Open'er Festival mówią aktorzy Nowego Teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografka, która odrzuca oczywistości

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 15:33
- Anna Orłowska jest jedną z nielicznych osób zajmujących się fotografią w Polsce, które wyszły z takiego myślenie, że fotografie muszą się ułożyć w narrację, jedną prostą opowieść - mówi Jakub Śwircz, kurator, teoretyk fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz najlepsze budynki Europy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 16:02
Do prestiżowego konkursu Mies van der Rohe Award 2011 nominowanych było 13 projektów z Polski: w tym wrocławska Renoma, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Tylko Kościół Votum Aleksa w Tarnowie projektu pracowni Beton znalazł się na tzw. krótkiej liście.
rozwiń zwiń