Munch Munch kontra Indigo Tree 25.11

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 15:59
Munch Munch, Seabear, Indigo Tree, The National, Vampire Weekend, Gorillaz i Tortoise...

Dzisiaj do 20.00 gramy z płyt a po 20.00 słuchamy koncertu INDIGO TREE z naszego studia im. Agnieszki Osieckiej|!

 

Munch Munch, Seabear, Indigo Tree, The National, Vampire Weekend, Gorillaz i Tortoise...A także wielu innych i na różne sposoby! Otóż chciałabym się pochwalić, choć to nie ładnie...Ale od chorzowskiego koncertu The National mam dobra passę koncertową i przekonanie,że nasz czwartkowy koncert Indigo Tree wpisze się w ten stan.

Koncert The National w ramach Ars Cameralis był świetny z wielu powodów, najważniejszym jest sam zespół. Grali prawie dwie godziny! Umiejętnie budowali napięcie, energia i krzyk przeplatały się z melancholią i tym nieokreślonym "czymś" w momencie gdy obcuje się ze sztuką. Nie wiedziałam,że Matt Berninger jest taki zabawny! To co działo się pomiędzy piosenkami...Na zawsze zapamiętam jak w finale, akustycznie zagrali i zaśpiewali z całą salą "Vanderlyle Crybaby Geeks". Jedność czasu, miejsca i akcji.

W Berlinie stawiłam się na koncercie wielkich nieobecnych tego sezonu festiwalowego w Polsce- Vampire Weekend. Szkoda, wielka szkoda,że nie zagrali u nas. Zaskoczenie- jak wiele dźwiga na sobie Ezra Koenig - odpowiedzialności. Nie tylko śpiewa ale większość charakterystycznych gitarowych dźwięków generuje osobiście. Nie mają w sobie szaleństwa ale są organicznie prawdziwi na scenie. Czyste koszulki i hasło "a teraz bezpiecznie wracajcie do domu". Bardzo dobry koncert.

Ciekawy - tak najlepiej opisać- występ Gorillaz, na którym w berlińskim Velodromie były tłumy. Drogie bilety, drogie koszulki, machina prężnie działa. A jednak kiedy Damon Albarn pojawia się na scenie to cała ta animowano-kultowa otoczka staje się mniej ważna od spotkania. Z kolażem muzyków i muzyki z różnych stron świata, która skupiając się pod animowaną banderą wiedzie swoją smutną pieśń o zagładzie. Goście wnoszą ze sobą inne światy. Czy to Syryjska Orkiestra czy Hypnotic Brass Ensemble czy Little Dragon. To musi być drogie widowisko...Ale może i u nas kiedyś?

A przed nami w tym tygodniu - Tortoise w Katowicach (ponownie w ramach Ars Cameralis), Munch Munch oraz Seabear jako autorzy płyty tygodnia [za chwilę koncerty w Polsce] a na deser czwartkowy koncert Indigo Tree!

trasa L.Stadt + D4D

25.11 Łódź- Łódź Kaliska
26.11 Częstochowa- Teatr From Poland
29.11 Gdańsk- Parlament
01.12 Wrocław- Bezsenność
02.12 Katowice- Cogitatur
03.12 Sanok- Pani K.
04.12 Lublin- Graffiti
09.12 Toruń- Lizard King
11.12 Szczecin - Słowianin
12.12 Zielona Góra- Kawon
15.12 Warszawa - 1500 m. do wynajęcia (tylko L.Stadt)

25.11.10

L.STADT - death of the surfer girl

D4D- smells like a young god

THE NATIONAL- wake up your saints

INDIGO TREE- lazy /piosenka tygodnia

SEABEAR- I'll build you a fire /płyta tygodnia

SEABEAR- In winter eyes /płyta tygodnia

MUNCH MUNCH- wolfman's wife /płyta tygodnia

MUNCH MUNCH - night corner /płyta tygodnia

20-21

koncert INDIGO TREE!

Czytaj także

Filip Zawada i Michał Kupicz

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 14:00
Gośćmi Piotra Stelmacha będą Filip Zawada i Michał Kupicz, czyli Indigo Tree.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Munch Munch kontra Indigo Tree

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 17:21
Munch Munch, Indigo Tree, The National, Vampire Weekend, Gorillaz i Tortoise...
rozwiń zwiń