Everything in its right place!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 18:41
Niespodziewanie dla mnie samej dopiero 30 września zakończyłam sezon koncertów na świeżym (i mroźnym) powietrzu! Gdybym nie miała resztek rozsądku to grałabym wyłącznie jedną płytę - "The King of the Limbs" - stara miłość dostała nowych skrzydeł :) A poza tym w tym tygodniu dużo gramy ( nie tylko RH) a dzisiaj Beneficjenci Splendoru i Plazmatikon - u nas.
Everything in its right place

Zacznę od końca. Jutro w warszawskiej Hydrozagadce koncert Plazmatikonu i Beneficjentów Splendoru. Wpadną dzisiaj do nas wszyscy zainteresowani, będą także zaproszenia na koncert!

Nie zapominamy o festiwalach! Przypominamy o Free Form 2012., Transvizualiach 2012 i Avant Arcie.

Płyta tygodnia to najnowsze dzieło The Jon Spencer Blues Explosion zatytułowane "Meat + Bone". W roli piosenki tygodnia nagranie Radiohead "Staircase". Bo tu dochodzimy do poczatku!

To co przeżyłam w Berlinie podczas koncertu RH przeszło moje wszelkie oczekiwania. Nie zliczę, który to mój koncert Radiohead. Z pewnością pierwszy po wydaniu ostatniej płyty. A do tego najlepszy! Thom prawie cały czas tańczył jak w teledysku do Lotus Flower, był liderem zabawnym, złośliwym, energicznym. Rewelacyjnie śpiewał. Zespół w świetnych nastrojach, nawet wpadki czy pomyłki (niezawodny Clive Deamer :)) budowały klimat tego spotkania. Grali ponad dwie godziny a nie grali przebojów. Czułam się jak na egzaminie walcząc z własną pamięcią o tytuły nagrań! The King of Limbs zabrzmiało jak kryształ! Nowe aranżacje, momentami 5 zestawów perkusyjnych. Czas, który zespoły typu Coldplay poświęcają na obmyślanie kształtu scenografii i koloru piłeczek zespół Radiohead poświęcił na rozwój. Nie ma śladu po chłopakach, którzy grali piosenki kilkoma akordami. To jest wielka radość, to jest sens sztuki!

do usłyszenia, do zobaczenia na FB!

Agnieszka

3/10/12

RADIOHEAD- everything in its right place

RADIOHEAD- lotus flower

TRES B.- the goose hangs high

ULTRAISTA- strange formula

RADIOHEAD- staircase/ piosenka tygodnia

BONAPARTE- my body is a battlefield

THE JON SPENCER BLUES EXPLOSION - black mold  /płyta tygodnia

THE JON SPENCER BLUES EXPLOSION - black thoughts /płyta tygodnia

THESE NEW PURITANS- hologram (alternative mix)

20-21

BENEFICJENCI SPLENDORU- klasowy klaun

PLAZMATIKON- waiting for the weekend

BENEFICJENCI SPLENDORU- po chłodnej stronie poduszki* premiera

LITTLE BOOTS- meddle

KING MIDAS SOUND - meltdown

RADIOHEAD- give up the ghost