Jan Borysewicz: cieszy nas, że pierwszy album Lady Pank nie znudził się słuchaczom

"Muzyczna poczta UKF" zawitała na Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, gdzie w plenerowym studio Trójki Tomasz Żąda spotkał się m.in. z Janem Borysewiczem.
Tomasz Żąda i Jan Borysewicz
Tomasz Żąda i Jan BorysewiczFoto: Magdalena Trzaska
O Audycji
Tytuł Muzyczna poczta UKF 2019/07/05 12:00
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Rok temu na rynku pojawiła się płyta "LP1" grupy Lady Pank. W 35. rocznicę wydania debiutanckiego albumu, zespół postanowił odświeżyć to klasyczne wydawnictwo, które Marek Niedźwiecki skwitował kiedyś słowami: "Mało któremu wykonawcy udaje się na pierwszym wydawnictwie nagrać swój the best of".

Okładka płyty Lady Pank "LP1" Okładka płyty Lady Pank "LP1"

– Nie każdemu udaje się zrobić taką płytę, żeby każdy utwór znalazł się na "Liście przebojów Trójki", nawet ten instrumentalny. Dla nas najważniejsze jest to, że te piosenki są ponadczasowe, że nie znudziły się nam i słuchaczom, którzy przychodzą na nasze koncerty – mówił Jan Borysewicz.

Na płycie "LP1" pojawiła się plejada wykonawców, którzy wspomogli Lady Pank w nagraniach. – Na płycie pojawili się: Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Piotr Rogucki, Artur Rojek, Krzysztof Zalewski, Tomek Organek, Marcin Wyrostek i Lech Janerka. Takie projekty są o tyle fajne, że potem ciężko zrobić jeden koncert ze wszystkimi tymi muzykami. Od początku miałem tego świadomość. Wydaje mi się, że z tymi artystami zostawiamy fajny ślad. Tej płycie należało się, żeby ją po tylu latach ponownie "ugryźć" – dodaje gość Tomasza Żądy. 

>>> Trójka na 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach [GALERIA ZDJĘĆ] <<<

Czy trudno było namówić tylu muzyków do udziału w jednym projekcie? Czy w trakcie sesji nagraniowej napotkali oni na jakieś trudności? Odpowiedzi na te pytania w dołączonym nagraniu rozmowy.

To wydanie "Muzycznej poczty UKF" było wyjątkowe również z innej przyczyny. Przed Trójkowym mikrofonem pojawiła się także Ania Wyszkoni, która opowiadała o ważnym dla niej wydarzeniu, czyli odsłonięciu jej gwiazdy w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd.

Tomasz Żąda i Ania Wyszkoni/fot. Magdalena Trzaska Tomasz Żąda i Ania Wyszkoni/fot. Magdalena Trzaska

Tym razem słuchacze nie musieli dzwonić do studia ze swoimi muzycznymi prośbami. Zamiast tego mogli udać się do Tomasza Żądy osobiście. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Gość Jan Borysewicz, Ania Wyszkoni
Playlista
Tagi
Playlista