Męskie Granie czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 12:45
- Męskie Granie to wymiana myśli, energii oraz pomysłów. To siła, która oddziałuje na ludzi i różni się bardzo od innych festiwali - mówi Wojtek Wysocki, organizator Męskiego Grania przed pierwszym koncertem tegorocznej trasy.
Audio
  • Wojtek Wysocki opowiada o tegorocznej trasie Męskiego Grania
Męskie Granie czas zacząć
Foto: fot. mat. promocyjne

- Męskie Granie to nie tylko muzyka, to splot wielu ludzkich zmagań także na innych polach. Zależy nam na tym, by w każdej części Męskiego Grania był pierwiastek artystyczny. W Strefa ART nie uciekamy od interakcji, staramy się mieć jej więcej niż w poprzednich latach. Warto przyjść, wziąć udział i tworzyć coś wspólnie - zaprasza Wojtek Wysocki, zapowiadając niespodzianki dla publiczności.

Trójka jest patronem strategicznym Męskiego Grania, które w tym roku, za sprawą dyrektor artystycznej Katarzyny Nosowskiej nabrało nowego, kobiecego charakteru. Przedsięwzięcie jest już marką dobrze rozpoznawaną. Świadczyć może o tym fakt, że bilety na koncerty w  Warszawie i Krakowie, czyli pierwszych dwóch miejscowościach już dawno zostały wyprzedane, a na koncerty we Wrocławiu, Poznaniu i Żywcu topnieją w zawrotnym tempie.

/

W sobotę, 14 lipca, w warszawskim Centrum Sztuki Koneser zagrają: Nosowska, Grabek, Marek Dyjak i Kamp!, a także, jedyny raz podczas tegorocznego Męskiego Grania, Tomasz Stańko, BaBu Król, czyli Bajzel i Budyń, śpiewający Stachurę, June, Leszek Możdżer, Wojciech Waglewski i wybrany przez słuchaczy Trójki Crab Invasion. Kobiece wcielenie muzyki zaprezentuje zespół Muzykoterapia z wokalistką Izą Kowalewską oraz – także tylko podczas koncertu w Warszawie – Marika, wspierająca Pablopavo i Ludziki.

- W podstawowym line-upie mamy 35 składów, które występują w różnych konfiguracjach oraz dodatkowo z konkursu 6 zespołów. Będzie więcej koncertów niż w ubiegłym roku - opowiada gość Piotra Stelmacha. Męskie Granie to od początku niezmienne zasady dla artystów: 30 minut na scenie, tyle samo czasu na próbę, takie same prawa i obowiązki dla wszystkich. - To mnóstwo spotkań, fajnej wymiany myśli, energii i pomysłów - podkreśla Wojtek Wysocki.

W każdy letni weekend Piotr Stelmach i Anna Gacek będą przenosić się do kolejnych koncertowych miast, z których poprowadzą specjalne wydania "Offensywy” (piątki, od godz. 22.00) oraz "Myśliwieckiej 3/5/7" (soboty, od godz. 16.00). Dziennikarze będą rozmawiać z występującymi muzykami oraz artystami ze strefy ART – Małgorzatą Szabłowską, Markiem Mielnickim, Martyną Czerwińską, Pawłem "Spiderem" Pająkiem i Markiem "Looneyem" Rybowskim, relacjonować przebieg koncertów oraz wydarzenia towarzyszące imprezie.
Piotr Stelmach zaprasza również w lipcowe i sierpniowe poniedziałki o godzinie 15.00 na audycję "Męskie Granie", w której będzie można wygrać podwójne bilety na nadchodzący koncert i wysłuchać fragmentów występów. W najbliższym wydaniu nagrodami będą zaproszenia do krakowskich Ogrodów Muzeum Archeologicznego, gdzie 21 lipca zagrają Nosowska, Marek Dyjak, Czesław Śpiewa, Grabek, Julia Marcell, Kari Amirian, KNŻ, Łąki Łan, Mitch&Mitch, O.S.T.R. Tabasko oraz Afro Kolektyw.
Na trasie Męskiego Grania pojawią się także zespoły wybrane przez słuchaczy Programu 3 w głosowaniu internetowym. Z ponad 20 prezentowanych przez Piotra Stelmacha na antenie Trójki grup, na Męskim Graniu zagrają: Crab Invasion i Afro Kolektyw, a także Hanimal, Sorry Boys, Drekoty i Jazzpospolita.
Więcej informacji o Męskim Graniu na stronie: www.meskiegranie.pl

Czytaj także

Relacje z Męskiego Grania tylko na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 12:37
W nadchodzący weekend w Warszawie rozpoczyna się letnia trasa Męskie Granie 2012 – czyli muzyka i sztuka w najlepszym koncertowym wydaniu. Już od piątku, 13 lipca, na antenie Trójki wywiady z artystami, fragmenty występów oraz bilety do wygrania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy koncert Męskiego Grania za nami!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 13:01
Męskie Granie 2012 rozpoczęte! "Myśliwiecka 3/5/7" w sobotę wróciła do stołecznego klubu Koneser, skąd przez trzy godziny Anna Gacek i Piotr Stelmach starali się Państwu przekazać jak najwięcej ciekawych informacji.
rozwiń zwiń