Jan Chojnacki: mam charakter archiwisty

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 13:00
- Zbieram różności, w tym również obrazki, wycinki prasowe, gazety i pisma oraz niestety różne inne "przydasie" - przyznaje Jan Chojnacki, autor książki "Blues z kapustą".
Audio
  • Jan Chojnacki gościem Marka Niedźwieckiego. Rozmowa wokół książki Jana Chojnackiego pt. "Blues z kapustą" (Markomania/Trójka)
Jan Chojnacki
Jan Chojnacki Foto: K. Goleniewska/PR3

Okazuje się, że wiele stron z nowo wydanej książki nie powstałoby pewnie, gdyby nie owa "przypadłość" dziennikarza. - Takie zbieranie jest pożyteczne, gdy mam potrzebę przypomnienia sobie czegoś. Wtedy drobny przedmiot otwiera drzwiczki, a później wrota, i okazuje się, że dzięki niemu przypomina się sentymentalna czy zabawna przygoda - mówi w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

W "Markomanii" Jan Chojnacki wspomina także opisane w książce wyjazdy zagraniczne na spotkania z wybitnymi artystami, takimi jak Elvis Presley czy Madonna. Opowiada też o swoim dzieciństwie i o słynnej wigilijnej kapuście z grzybami. 

Spotkanie z Janem Chojnackim w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny Trójki)
Data emisji: 4.06.2016
Godzina emisji: 11.10

fbi/mk

Czytaj także

Kayah i Adam Bielecki gośćmi Trójki w Dublinie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 16:13
Wokalistka i alpinista odwiedzili wyjazdowe studio Programu Trzeciego Polskiego Radia w stolicy Zielonej Wyspy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Barabas "Rustykalny cyrk"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 04:00
Dominika Barabas to autorka, kompozytorka, multiinstrumentalistka, piosenkarka. "Rustykalny cyrk" to jej trzeci pełnowymiarowy album.
rozwiń zwiń