Janusz Radek: spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję jej słowa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:20
- Tak nagraliśmy całą płytę by nie przeszkadzać słowom - powiedział wokalista Janusz Radek o albumie "Kim Ty jesteś dla mnie". Płyta jest efektem projektu Poświatowska/Radek.
Audio
  • Janusz Radek: spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję jej słowa (Markomania/Trójka)
Janusz Radek
Janusz RadekFoto: materiały promocyjne

Artysta mówił Markowi Niedźwieckiemu i słuchaczom o tym, jak odkrył poezję Haliny Poświatowskiej i czym go ona ujęła.

- Halina Poświatowska jest tak wiarygodna i poetycka, że dziś mogłaby być dziewczyną, która pisze bloga i opisuje tam wrażenia dotyczące konfrontacji ze własnymi uczuciami, pragnieniami i namiętnościami. Ja wciąż otwieram jej poezję i spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję od niej słowa - mówił Janusz Radek.

Na płycie znalazło się czternaście utworów, które w warstwie kompozycyjnej łączą dwie formy – proste harmonie prowadzone przez fortepian akustyczny ze skomplikowanymi i finezyjnymi chórami. Całość uzupełniają elektroniczne i syntetyczne dźwięki.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Janusz Radek (wokalista)
Data emisji: 20.05.2017
Godzina emisji: 11.14

fbi

Czytaj także

Janusz Radek i piosenki, które "ubrał mu" Leszek Biolik

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 15:08
"Popołudniowe przejażdżki" to tytuł najnowszej płyty Janusza Radka. Jak mówi sam artysta, to krążek inny od poprzednich, ale niezmiennie będący wyrazem jego fascynacji Haliną Poświatowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: czasem trzeba przerwać ten płacz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 15:14
Z tego właśnie powodu artystka, razem z izraelskim piosenkarzem, kompozytorem i tekściarzem Idanem Raichelem, nagrała niedawno piosenkę "Po co". - Idan jest z Tel Awiwu, a to bardzo tolerancyjne, otwarte, towarzyskie, zabawowe i słoneczne miasto - opowiadała Kayah Markowi Niedźwieckiemu.   
rozwiń zwiń