Włodzimierz Korcz: ciężko przekonać Alicję Majewską, że piosenka jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 12:02
W audycji Marka Niedźwieckiego pojawił się jeden z najważniejszych duetów polskiej muzyki rozrywkowej – piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor Włodzimierz Korcz. Opowiadali oni o swojej nowej płycie "Żyć się chce".
Audio
  • Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz gośćmi Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Alicja Majewska, Marek Niedźwiecki i Włodzimierz Korcz
Alicja Majewska, Marek Niedźwiecki i Włodzimierz KorczFoto: Ola Budka/PR

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie "Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia".


Alicja Majewska "Żyć się chce" Alicja Majewska "Żyć się chce"

– Odnalezienie dobrego tekściarza nie jest obecnie proste. Teksty pisze każdy, kto ma komputer i trzeba wyłowić takich, którzy, oprócz tego, że piszą, to jeszcze czytają. Ja ich znajduję i potem proszę o słowa, która byłyby zgodne z dojrzałością artystyczną Alicji Majewskiej, tak, by to brzmiało, jak słowa płynące od niej samej – mówi Włodzimierz Korcz.

Alicję Majewską można nazwać żywą legendą polskiej sceny – występuje już od wielu lat. Jak jej się to udaje? – Ciągle mam czym śpiewać, mimo tego, że wyśpiewuję te, wcale nie łatwe, piosenki. Mówi się, że mięsień nieużywany zanika. Ja używam swojego głosu non-stop i wciąż go mam – wyznaje piosenkarka.

Co sprawiło, że pochodząca z nowej płyty piosenka "Żal niebieski" sprawiła tak wiele trudności w trakcie pracy w studio? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Alicja Majewska (piosenkarka), Włodzimierz Korcz (kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów)

Data emisji: 30.03.2019
Godzina emisji: 12.07

mat. prasowe/ml


Czytaj także

Tomasz Raczek: muzyka towarzyszy wszystkim filmom

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 13:00
W lutym 2019 ukazał się drugi dwupłytowy album pt. "Tomasz Raczek w kinie vol. 2", zawierający 40 wielkich przebojów pochodzących z filmów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów, czyli najpiękniejsze trasy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 11:00
– Nasze trasy idą w większości w lesie. Człowiek może patrzeć w jedną stronę i widzieć Karkonosze, w drugą stronę popatrzeć na Góry Izerskie w Czechach. To jest przeżycie dodatkowe – przyznaje Julian Gozdowski, honorowy komandor Biegu Piastów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

João de Sousa o powstaniu swojej najnowszej płyty "Ideal"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 13:00
– To była bardzo łatwa i przyjemna praca – podkreśla Joao de Sousa, wspominając pracę nad albumem.  
rozwiń zwiń