X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michalina Maruniak: w Kminku odnalazłam spokój i dziecięcą duszę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:00
W Trójkowym studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7 u Marka Niedźwieckiego zagościł zespół Kminek, który opowiedział o swojej najnowszej epce "V5".
Audio
  • Muzycy zespołu Kminek gośćmi Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Michalina Maruniak z zespołu Kminek
Michalina Maruniak z zespołu KminekFoto: archiwum zespołu

Najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019 to chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę "ejtisowych" klimatów i charakterystyczny wokal. Kminek to trio: Michalina Maruniak – wokalistka i współkompozytorka repertuaru; Jerzy Delwo – gitara basowa, teksty, muzyczny "mózg" zespołu oraz Paweł Zając – gitary. W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski – gitary, Adam Rorat – instrumenty klawiszowe oraz perkusista Paweł Kurek. Nowe utwory zespół zarejestrował w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. Jak doszło do wspólnego grania? 

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 14 września 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 14 września 2019 >>>

– Poznaliśmy się przez Centrum Uśmiechu, czyli zespół występujący dla dzieci, w którym jestem od wielu lat. Któregoś razu Jurek powiedział, że ma piosenkę, która może mi się spodobać. Puścił mi ją, a ja oniemiałam, bo była tak dziwna. Odparłam, że musi znaleźć jakąś wokalistkę w stylu Amy Winehouse, a on powiedział: "Nie, nie. Ty ją zaśpiewasz!". Stwierdziłam, że spróbuję i tak powstała płyta "Kminek 34". Przez te piosenki wróciłam do swoich lat dziecięcych. Czasem bywa to przyjemne, a czasem bolesne – mówiła wokalistka i współkompozytorka "V5", Michalina Maruniak.

Skąd muzycy Kminku wzięli nazwę swojego zespołu? Jaka historia kryje się za tekstem piosenki "Nie kradnij"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Michalina Maruniak i Jerzy Delwo (zespół Kminek)

Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 12.07

kr/mk

Czytaj także

"Obywatel Miłość", czyli nieznane oblicze Grzegorza Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 13:00
– Życie Grzegorza kręciło się wokół miłości i chcieliśmy pokazać go jako człowieka, który kochał swoją kobietę, rodzinę. Wiemy to też z jego tekstów, które, nawet gdy były pisane o polityce, to miłość w nich się również znajdowała – mówiła Anna Skrobiszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Sobkowiak, czyli największa fanka Barbry Streisand w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 12:07
Gościem Marka Niedźwieckiego była Agnieszka Sobkowiak, która opowiedziała o swoich podróżach związanych z koncertami Barbry Streisand. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Markomania" na żywo z Chorzowa

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 06:00
W okolicach południa Trójkową antenę wypełnią dźwięki wyselekcjonowane przez Marka Niedźwieckiego. Tym razem, popularny redaktor Trójki nadawac będzie na żywo z Chorzowa.
rozwiń zwiń