W oczekiwaniu na "Nocodnie" w Szklarskiej Porębie. "Markomania" z Festiwalu "Trójka Górom"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 11:28
– Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wrócić do grania – wyznała wokalistka, pianistka i kompozytorka Karolina Tuz po jedenastoletniej przerwie w pracy artystycznej. Z artystką oraz Włodzimierzem Tuzem, który jest jej partnerem zarówno w życiu, jak i na scenie, Marek Niedźwiecki spotkał się na Festiwalu "Trójka Górom" w Szklarskiej Porębie.
Audio
  • Karolina Tuz powraca po długiej przerwie! (Markomania/Trójka)
Od lewej: Włodzimierz i Karolina Tuzowie oraz Marek Niedźwiecki
Od lewej: Włodzimierz i Karolina Tuzowie oraz Marek NiedźwieckiFoto: Gabriela Darmetko

Ostatni album Karoliny Tuz "Pola Lawendowe" miał swoją premierę w 2009 roku, jednak wydawnictwo będzie miało swojego następcę, którego zapowiada EP-ka pt. "Nocodnie". – Płyta ukaże się w przyszłym roku, może na wiosnę – mówi wokalistka. – Jesteśmy w ciągle trwającej sesji nagraniowej. Nagrywamy kolejne dwie piosenki. Na płytę wejdą dwa utwory z EP-ki – dodaje Włodzimierz Tuz.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 15 lutego >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 15 lutego >>>

Karolina i Włodzimierz Tuzowie w specjalnym wydaniu "Markomanii"  Foto: Gabriela Darmetko Karolina i Włodzimierz Tuzowie w specjalnym wydaniu "Markomanii" Foto: Gabriela Darmetko

Muzyczne małżeństwo powróciło nie tylko do studia, ale też do koncertowania. Za nimi już występy w Poznaniu, Zielonej Górze oraz Wałbrzychu. – Tęskniłam za występowaniem na żywo. Granie to coś zupełnie innego niż produkowanie muzyki, chociaż to też jest bardzo ciekawe – podkreśliła nasza rozmówczyni.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Karolina Tuz (wokalistka, pianistka i kompozytorka), Włodzimierz Tuz (flecista)
Data emisji: 15.02.2020
Godzina emisji: 11.20

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

Kasia Kowalska: miałam w życiu szczęście

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 12:10
– 25 lat temu zagrałam "Koncert inaczej".  To była ta nieznośna lekkość młodości. Moim marzeniem było zagrać standardy, których słuchałam. Ktoś wymyślił, by zrobić z tego płytę. To było niesamowite spotkanie i otarcie się o tak wielkie osobowości muzyczne. Spełnienie marzenia – wspomina Kasia Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dyjak: robię się jeszcze bardziej sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 12:30
W ubiegłą sobotę na antenie Trójki pojawili się Marek i Marek, czyli Marek Dyjak i Marek Niedźwiecki. Powodem ich spotkania był najnowszy album Marka Dyjaka – "Piękny instalator".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Kubiszyn: "Before Sunrise" wciąż się świetnie broni

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 13:00
Robert Kubiszyn bez wątpienia należy do grona najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce – na swoim koncie ma już ponad 100 albumów! Tym bardziej zaskakująca wydaje się informacja, że w minionym tygodniu zagrał on swój… pierwszy w życiu koncert ze swoim zespołem.
rozwiń zwiń