X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skye Edwards: nasza muzyka broni się po latach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 22:00
Brytyjska grupa Morcheeba jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji triphopowych. Wieloletnia wokalistka grupy, Skye Edwards, była gościem Piotra Metza w "Liście osobistej".
Audio
  • Skye Edwards o muzyce Morcheeby (Lista osobista/Trójka)
Skye Edwards
Skye EdwardsFoto: hurricanehank/Shutterstock.com

Zespół Morcheeba istnieje od 1995 roku. Ich debiutancki minialbum "Trigger Hippie" i wydany niedługo później długogrający debiut "Who Can You Trust?" to dziś płyty uznawane za kamienie milowe gatunku. Grupa przez lata rozwijała swój styl. Mimo postępu technologicznego i wykorzystywania coraz szerszego instrumentarium, charakterystyczne brzmienie Morcheeby jest rozpoznawalne niemal natychmiast, niezależnie od tego, z której płyty pochodzą konkretne utwory. – Słuchałam ostatnio, razem z moimi dziećmi, naszego pierwszego albumu. Jestem zaskoczona, jak dobrze wciąż brzmi. Zresztą nie tylko ten. "Big Calm", jego następca, to na dobrą sprawę nasze "the best of". Każdy utwór na tym krążku jest świetny – mówi Skye Edwards.

Jak zauważa Piotr Metz, historia Morcheeby mogłaby posłużyć za scenariusz do serialu. – To prawda. W ostatnim czasie z zespołem pożegnał się jeden z założycieli – Paul Gofrey, brat Rossa. Razem z tym drugim kontynuujemy działalność. Nagraliśmy płytę, koncertujemy, promujemy to wydawnictwo. W ramach tej trasy jedziemy do miejsc, gdzie wcześniej nas nie było, np. do Maroka – dodaje wokalistka.

Morcheeba wystąpi na festiwalu Soundedit 2018. Więcej informacji na ten temat można usłyszeć w nagraniu audycji z 21 kwietnia.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Skye Edwards (wokalistka, zespół Morcheeba)
Data emisji:
12.05.2018 
Godzina emisji: 
20.07

ml/mk

Czytaj także

Muzyczne poranki z Madonną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 14:30
W ostatnich tygodniach Piotr Metz w swojej audycji przypominał najważniejsze utwory niedawno zmarłej Dolores O'Riordan. Cykl poświęcony irlandzkiej wokalistce dobiegł końca. W jego miejscu rozpoczyna się nowy – poranki z muzyką Madonny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybył laureatem eliminacji Jarocińskich Rytmów Młodych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 22:00
W sobotę 17 marca w w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się koncert eliminacyjny Jarocińskie Rytmy Młodych '18.
rozwiń zwiń