Skye Edwards: nasza muzyka broni się po latach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 22:00
Brytyjska grupa Morcheeba jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji triphopowych. Wieloletnia wokalistka grupy, Skye Edwards, była gościem Piotra Metza w "Liście osobistej".
Audio
  • Skye Edwards o muzyce Morcheeby (Lista osobista/Trójka)
Skye Edwards
Skye EdwardsFoto: hurricanehank/Shutterstock.com

Zespół Morcheeba istnieje od 1995 roku. Ich debiutancki minialbum "Trigger Hippie" i wydany niedługo później długogrający debiut "Who Can You Trust?" to dziś płyty uznawane za kamienie milowe gatunku. Grupa przez lata rozwijała swój styl. Mimo postępu technologicznego i wykorzystywania coraz szerszego instrumentarium, charakterystyczne brzmienie Morcheeby jest rozpoznawalne niemal natychmiast, niezależnie od tego, z której płyty pochodzą konkretne utwory. – Słuchałam ostatnio, razem z moimi dziećmi, naszego pierwszego albumu. Jestem zaskoczona, jak dobrze wciąż brzmi. Zresztą nie tylko ten. "Big Calm", jego następca, to na dobrą sprawę nasze "the best of". Każdy utwór na tym krążku jest świetny – mówi Skye Edwards.

Jak zauważa Piotr Metz, historia Morcheeby mogłaby posłużyć za scenariusz do serialu. – To prawda. W ostatnim czasie z zespołem pożegnał się jeden z założycieli – Paul Gofrey, brat Rossa. Razem z tym drugim kontynuujemy działalność. Nagraliśmy płytę, koncertujemy, promujemy to wydawnictwo. W ramach tej trasy jedziemy do miejsc, gdzie wcześniej nas nie było, np. do Maroka – dodaje wokalistka.

Morcheeba wystąpi na festiwalu Soundedit 2018. Więcej informacji na ten temat można usłyszeć w nagraniu audycji z 21 kwietnia.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Skye Edwards (wokalistka, zespół Morcheeba)
Data emisji:
12.05.2018 
Godzina emisji: 
20.07

ml/mk

Czytaj także

Muzyczne poranki z Madonną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 14:30
W ostatnich tygodniach Piotr Metz w swojej audycji przypominał najważniejsze utwory niedawno zmarłej Dolores O'Riordan. Cykl poświęcony irlandzkiej wokalistce dobiegł końca. W jego miejscu rozpoczyna się nowy – poranki z muzyką Madonny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybył laureatem eliminacji Jarocińskich Rytmów Młodych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 22:00
W sobotę 17 marca w w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się koncert eliminacyjny Jarocińskie Rytmy Młodych '18.
rozwiń zwiń