Ania Dąbrowska: dopiero się rozkręcam

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 19:11
- Skupiłam się na sobie. Skłoniła mnie do tego prozaiczna rzecz: przekroczenie 30. roku życia, co dla kobiety trochę w życiu zmienia. To próba pogodzenia się z aspektem przemijania - mówiła Ania Dąbrowska w Trójce o swoim najnowszym albumie "Bawię się świetnie”.
Audio
Ania Dąbrowska. Zdjęcie z sesji do płyty Ania Movie
Ania Dąbrowska. Zdjęcie z sesji do płyty "Ania Movie"Foto: fot. mat. promocyjne/Kama Czudowska/Natalia Jakubowska

Od debiutanckiego albumu "Samotność po zmierzchu", twórczość Ani niezmiennie zdobywa wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo "Kilka historii na ten sam temat" z 2006 roku było pierwszym albumem piosenkarki nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60. Styl retro stał się znakiem rozpoznawczym jej twórczości. Kompilacja "Ania 60/70", która jest zbiorem jej fascynacji i inspiracji ostatnich lat, zapoczątkowała nową serię wydawniczą na polskim rynku muzycznym "Jazzboy Presents". A jeszcze w tym miesiącu ukaże się jej nowy album "Bawię się świetnie”.

Artystka w rozmowie z Piotrem Metzem opowiadała, że tytułowy utwór jest podszyty ironią. – Chodzi o to, że robię dobrą minę do złej gry i trochę na zewnątrz udaję, że jest wszystko w porządku - wyjaśniła. Ania Dąbrowska mówiła o pracy nad nowym albumem i odkryciem, że teraz śpiewa inaczej.

Miłośnikom dobrej muzyki polecamy inne wywiady dziennikarzy Trójki z gwiazdami z Polski i zagranicy>>

-  To nie jest to zupełnie świadome, wręcz zaskakujące, że śpiewam inaczej, nie do końca wiem z czego to wynika, ale mogę się domyślać, że zwyczajnie jestem już innym człowiekiem - stwierdziła piosenkarka, podkreślając, że urodzenie dziecka spowodowało zmianę priorytetów w jej życiu i "wymuszoną" dojrzałość. - Wcześniej byłam bardziej romantyczna, być może bardziej dziewczęca, mniej roztropna, a teraz śpiewam inaczej. Mam mniej czasu i bardziej go cenię - przyznała.

Jak wyglądały prace nad płytą "przyjazną koncertowo", kiedy będzie można usłyszeć Anię Dąbrowską na koncertach oraz którą piosenkę z "Bawię się świetnie" upodobał sobie jej syn, dowiesz się słuchając całej rozmowy Piotra Metza z artystką w audycji "Lista osobista", której na antenie Trójki można słuchać w soboty między godz. 19.00 a 22.00.

Czytaj także

Historia debiutu Ani Dąbrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 08:00
W pierwszej edycji Idola zajęła dopiero 8. miejsce, jednakże eksperci z branży właśnie w niepozornej wokalistce z Chełma widzieli największy potencjał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek: pokonałam demony

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 22:31
- Nagrywanie takiej płyty jest bardzo trudne i wyczerpujące, ale także wyzwala i daje dużo szczęścia - tak mówiła artystka w Trójce o swoim najnowszym albumie "Jezus Maria Peszek" oraz o przeżyciach, które doprowadziły do jej nagrania.
rozwiń zwiń