Noel Gallagher: publiczność chce, bym na scenie był bogiem

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 17:00
- Załamałbym się chyba, gdyby ktoś przyszedł na mój koncert i pomyślał: "ja też tak potrafię". Mają myśleć: "nigdy bym tak nie zrobił, jak jemu się to udaje?". Ludzie chcą, by muzyk był ponad wszystkim - mówi w Trójce były wokalista i gitarzysta legendarnej grupy Oasis.
Audio
Noel Gallagher
Noel Gallagher Foto: fot. mat. promocyjne

Napisał kilkadziesiąt przebojowych piosenek, sprzedał dziesiątki milionów płyt, przywrócił modę na gitarowe granie, jest jedną z największych gwiazd rocka. Noel Gallagher trzy lata temu przewrócił swój świat, odchodząc z Oasis i zamykając jeden z najbardziej imponujących rozdziałów muzycznej historii.

- Nie czuję się lepiej ani gorzej, niż podczas działalności z Oasis, ale jest z pewnością spokojniej. I ten stan mi się podoba - przyznał na poczatku rozmowy z Anną Gacek.

Anna
Anna Gacek i Noel Gallagher

W 2009 odłączył się od grupy i - jak sam przyznaje - spędził rok rzadko biorąc gitarę do rąk. Zabrał rodzinę na wakacje, przeprowadził się do nowego domu, a chęć grania wróciła naturalnie. - To jest nawet zabawne, pewnego wieczoru poszedłem spać nie myśląc o muzyce, piosenkach, a jedynie o tym, co zjem na śniadanie następnego dnia. A kiedy się obudziłem i zjadłem to śniadanie, zapragnąłem wejść do studia, to było bardzo silne uczucie - opowiada w Trójce.

Jak wyznał wraz z rozpoczęciem pracy nad albumem "High Flying Birds" przyszła do niego wolność, mógł realizować się jako muzyk, wokalista, producent. - To dopiero mój drugi album, o którym mogę powiedzieć, że w pełni i prawdziwie mnie wyraża. Pierwszym był debiut Oasis "Definitely Maybe" - dodał.

Muzyk, który od 24 lat pracuje w branży muzycznej, czuje się zobowiązany do udzielania odpowiedzi na wszelkie stawiane mu, głównie przez przedstawicieli mediów, pytania. - Jestem już facetem po przejściach. Byłem już narkomanem, gwiazdą rocka, facetem żonatym, rozwodnikiem, mam troje dzieci. Swoje wiem i mam zdanie na każdy temat, choć zdaję sobie sprawę, że w skali świata te opinie nie mają znaczenia - stwierdził.

Co mówi o 20-letniej karierze w Oasis i relacjach z muzykami grupy po rozstaniu? O tym, a także tremie przed koncertem, muzycznych inspiracjach, najmniej lubianej piosence, o tym, jak zareagowały brytyjskie media na odejście jednego z braci Gallagher z Oasis i wielu innych sprawach opowiadał Noel w rozmowie z Anną Gacek. Wysłuchaj całego dźwięku!


Czytaj także

Tylko u nas: koncertowy pojedynek braci Gallagher!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 12:00
Twórcy fenomenu Oasis zmierzą się na naszej wirtualnej scenie jutro wieczorem. Szczegóły niebawem. Tymczasem przypominamy wywiad Piotra Stelmacha z Noelem Gallagherem.
rozwiń zwiń