Szkoła (od)rodzenia Dead Can Dance

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 13:00
- Poczęcie było miłe, a ciąża przebiegała prawidłowo. Pod koniec pojawiło się trochę komplikacji, ale w końcu nastąpił mocny skurcz i narodziło się nowe dziecko - tak Brendan Perry w rozmowie z Piotrem Kaczkowskim opowiadał o powstaniu albumu "Anastasis".
Audio
Dead Can Dance w warszawskiej Sali Kongresowej
Dead Can Dance w warszawskiej Sali KongresowejFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Druga połowa 2012 roku to wyjątkowo dobry czas dla polskich fanów żywej legendy muzyki niezależnej. W sierpniu ukazała się pierwsza od 1996 roku wspólna produkcja Brendana Perry'ego i Lisy Gerrard. 15 października duet Dead Can Dance wystąpił w warszawskiej Sali Kongresowej, a przed koncertem udzielił wywiadu Piotrowi Kaczkowskiemu.

- W 1996 roku przestało nas fascynować to, co wspólnie robiliśmy. Dlatego rozstaliśmy się i każde z nas podążało dalej własną twórczą ścieżką - tak Brendan Perry wyjaśnia przyczyna wieloletniego rozstania z Lisą Gerrard. - Teraz nasze ścieżki spotkały się ponownie w tym samym punkcie, w którym się rozeszły. Tyle, że jesteśmy trochę starsi, trochę mądrzejsi, nauczeni paru nowych sztuczek muzycznych i napełnieni świeżymi inspiracjami. Dzięki temu znów pojawiła się ta dawna emocja oraz tryb pracy.

Jak wyjaśniają muzycy, do tego "odrodzenia" nawiązuje również tytuł ich ósmego studyjnego albumu "Anastasis" (w tradycji chrześcijańskiej słowo to oznacza zejście Jezusa do otchłani). Po tak długiej przerwie na Lisie Gerrard i Brendanie Perrym spoczywał szczególny ciężar oczekiwań fanów. W rozmowie z Piotrem Kaczkowskim wyjaśnili, jak radzą sobie z tego typu presją. 

Zdradzili również, kiedy po raz kolejny możemy się ich spodziewać w Polsce, a dziennikarz Trójki przypomniał radiową premierę muzyki Dead Can Dance w Polsce w styczniu 1984 roku. Na naszej antenie zabrzmiał wtedy utwór "Wild In The Woods". Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Audycji "Minimax" słuchać można na antenie Trójki w każdą niedzielę o godzinie 22.00.

Czytaj także

Wskrzeszenie Dead Can Dance

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 20:00
Nie dość, że wracają, to wydają nowy album. Krążek "Anastasis" pojawi się w sprzedaży już w sierpniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Dead Can Dance w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 10:20
Brytyjsko-australijska grupa Dead Can Dance, założona przez Lisę Gerrard i Brendana Perry’ego wystąpi w Sali Kongresowej.
rozwiń zwiń