L.U.C.: piękne refreny pozwoliły mi wyjść na prostą

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 18:43
W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" gościli muzycy biorący udział w tegorocznej edycji Męskiego Grania - L.U.C., Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak. Artyści opowiadali o wspólnym projekcie i łączeniu pozornie odległych od siebie światów.
Audio
  • L.U.C., Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak opowiadają o płycie "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Krystyna Prońko i L.U.C. podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu
Krystyna Prońko i L.U.C. podczas koncertu Męskiego Grania we WrocławiuFoto: materiały promocyjne/D.Kramski

Ostatni album 33-letniego rapera pt. "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" to połączenie twórczości dwóch muzycznych pokoleń. Współczesne teksty 11 znajdujących się na płycie utworów przeplatane są refrenami piosenek takich artystów jak m.in. Halina Frąckowiak i Krystyna Prońko.

Na antenie Trójki L.U.C. przyznaje, że jest to płyta bardzo osobista. - Kiedy człowiek dostaje dużo ciosów, potrzebuje prostoty. Gdy miałem dobre, łatwe życie, mogłem pozwolić sobie na teksty o kosmitach, a kiedy dotknęło mnie coś bardzo osobistego, sięgnąłem do pięknej prostoty starych piosenek - mówi.

Halina Frąckowiak i L.U.C podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu Halina Frąckowiak i L.U.C podczas koncertu Męskiego Grania we Wrocławiu

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

L.U.C. opowiada w Trójce o pracy nad albumem, a Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak zdradzają słuchaczom, jak zareagowały na propozycję, którą otrzymały od młodego muzyka.

W audycji nie brakuje utworów będących efektem pracy rozmówców Anny Gacek i Piotr Stelmacha. Warto posłuchać tego jeszcze raz.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzą: Anna Gacek i Piotr Stelmach
Goście: L.U.C, Halina Frąckowiak, Krystyna Prońko
Data emisji: 11.07.2015
Godzina emisji: 15.05

iwo/jp

Czytaj także

Męskie Granie porwało publiczność we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 14:40
Za nami muzyczne eksperymenty, odważne przekraczanie artystycznych granic i niepowtarzalne interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli wrocławskie Męskie Granie 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie: Organek i Ten Typ Mes we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 13:24
Dzień przed koncertem Męskiego Grania w stolicy Dolnego Śląska w plenerowym studiu Trójki gościli pierwsi artyści, którzy w sobotę wystąpią na wrocławskiej Pergoli.
rozwiń zwiń