Grzegorz Ciechowski w obiektywie Andrzeja Świetlika

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 19:45
- Dzięki temu albumowi zbliżyłem się do twórczości taty i pamiątek, które trzymamy w domu - mówi Bruno Ciechowski.
Audio
  • Grzegorz Ciechowski w obiektywie Andrzeja Świetlika (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Jeden z portretów Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika
Jeden z portretów Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Andrzeja ŚwietlikaFoto: PAP/Leszek Szymański

Syn Grzegorza Ciechowskiego spotkał się z Piotrem Stelmachem kilka dni po premierze albumu fotograficznego "Grzegorz Ciechowski - Andrzej Świetlik". To wyjątkowe wydawnictwo dla fanów Ciechowskiego, miłośników fotografii i muzyki liczy ponad 192 strony czarno-białych portretów Grzegorza Ciechowskiego oraz zespołu Republika. Andrzej Świetlik - portrecista, współtwórca grupy artystycznej Łódź Kaliska i autor zdjęć wielu wybitnych postaci - fotografował lidera zespołu Republika w latach 1988-2001. Artyści zrobili razem kilkanaście sesji zdjęciowych, których efekty złożone w chronologiczną całość, pokazują Grzegorza Ciechowskiego na przestrzeni kilkunastu lat. Album wypełniają kultowe już zdjęcia, które przeszły do historii polskiej muzyki, ale również fotografie wcześniej nie publikowane.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której syn Grzegorza Ciechowskiego - współtwórca wspomnianego albumu - opowiada o kulisach jego powstawania. Zdradza, które zdjęcie podoba mu się najbardziej, mówi też o swojej ulubionej płycie Republiki.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzą: Piotr Stelmach
Gość: Bruno Ciechowski (syn Grzegorza Ciechowskiego)
Data emisji:
17.12.2016
Godzina emisji: 17.35

mat. prasowe/mk

Czytaj także

"My lunatycy" - książka z miłości do Republiki

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 16:20
- Nie jest łatwo pisać bezstronnie o czymś lub o kimś, kogo się kocha. To trudne. Ale na szczęście mamy już ponad 40 lat i potrafimy zachować dystans - mówią autorzy Anna Sztuczka i Krzysztof Janiszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legenda "Nowych sytuacji" wciąż żywa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 17:34
- To dla mnie jeden z najbardziej niezapominanych koncertów, które w życiu zagrałem - mówi Jacek Bończyk o występie w Jarocinie w 2015 roku. Muzycy z grupy Republika odtworzyli wtedy legendarny koncert zespołu z 1985 r.
rozwiń zwiń