35. rocznica pierwszego koncertu T.Love i wyjątkowy występ w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 17:00
4 lutego to bardzo ważna dla T.Love data, bo właśnie tego dnia w 1982 roku zespół po raz pierwszy zagrał przed publicznością. Z tej okazji w Trójce usłyszeliśmy specjalny występ grupy oraz wywiad z Muńkiem Staszczykiem.
T.Love i Piotr Stelmach w studiu im. Agnieszki Osieckiej
T.Love i Piotr Stelmach w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Piotr Łodej/PR

Jak Muniek wspomina ten wyjątkowy dzień? - To był bardzo nietypowy czas, na ulicach były patrole ZOMO i milicja, była zima i mieliśmy studniówkę. Zespół T.Love Alternative istniał półtora miesiąca. Ponieważ dyrektor naszego liceum był tolerancyjnym gościem, pozwolił nam zagrać na tej imprezie cztery piosenki, bo tak normalnie to grał tam zespół weselny. Studniówka trwała od godziny 15 do 21, bo od 22 była godzina milicyjna - opowiadał Muniek.

Posłuchaj pierwszej godziny audycji z 4.02.2016>>>

Posłuchaj drugiej godziny audycji z 4.02.2016>>>


Staszczyk_T.Love_MG_1793.jpg
T.Love w Trójce - zobacz wideo z jubileuszowego koncertu

Chociaż młodzi muzycy zagrali m.in. protest song, niektórzy obecni na studniówce wcale nie zauważyli zmiany zespołu. - My wtedy jeszcze nie umieliśmy grać, to była raczej taka akcja siłowa - śmiał się Staszczyk.

Więcej wspomnień Muńka i fragmenty występu w Trójce usłyszeć można w nagraniach dwóch godzin audycji. Rozmówca Piotra Stelmacha opowiadał m.in. jak wyglądała noc po pamiętnym występie i dlaczego w swojej rodzinie był "odrzutem atomowym".  

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzą: Piotr Stelmach
Gość: Zygmunt Muniek Staszczyk (wokalista T.Love)
Data emisji:
4.02.2016
Godzina emisji: 17.20

ei/pg

Czytaj także

Pożegnalna trasa T.Love Alternative

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 17:31
T.Love Alternative, czyli pierwszy, częstochowski skład zespołu, kończy swoją działalność i chce pożegnać się z fanami. Muniek tłumaczy w Trójce powody tej decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec T.Love? "Tak, ale starego składu"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 16:05
- Pożegnaliśmy się z publicznością pięknie, były świetne koncerty, wszyscy są zadowoleni, nie było żadnych kwasów - mówi Muniek Staszczyk o pożegnalnej trasie grupy T.Love Alternative.
rozwiń zwiń