Ralph Kaminski: nasza trasa była bardzo dużym wyzwaniem. "Myśliwiecka 3/5/7" w Szklarskiej Porębie!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 18:58
– Płyta "Młodość" jest wydana po to, żeby grać ten spektakl, bo to nie są zwyczajne koncerty – mówił Ralph Kaminski podczas drugiej godziny wyjazdowej audycji "Myśliwiecka 3/5/7", tuż przed występem zamykającym Festiwal "Trójka Górom" w Szklarskiej Porębie
Audio
  • Ralph Kaminski o swojej historii od debiutu do dziś (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Tomasz Organek o "obozie kompozytorskim" i nadchodzącej płycie (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Ralph Kaminski
Ralph KaminskiFoto: mat. prasowe

– W trasę promująca "Młodość" wyruszyliśmy dwa i pół tygodnia temu. Już widać, że koncerty są w większości wyprzedane i zainteresowanie jestogromne – cieszy się Ralph Kaminski. – Oprawiamy moją muzykę w "szoł". Mamy bardzo skomplikowaną scenografię i musimy jeździć na dwa busy. Tak naprawdę jest nas dwanaścioro, a sześcioro na scenie. Będąc jeszcze debiutantem, postawiłem przed sobą bardzo trudne zadanie, ponieważ miałem ośmioosobowy zespół. To było debiutanckie harakiri, ale dzięki mojemu zespołowi i ludziom, którzy go tworzyli, było to możliwe. Oni ogromnie wierzyli w ten projekt i wiedzieli, że się nam uda. Od tej trasy mamy technicznego i przez pierwsze cztery koncerty czułem się z tym co najmniej dziwnie – przyznaje artysta.

Ralph Kaminski i Piotr Stelmach na Festiwalu Trójka Górom  Foto: Magdalena Trzaska Ralph Kaminski i Piotr Stelmach na Festiwalu Trójka Górom Foto: Magdalena Trzaska

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 15 lutego 2020 roku

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 15 lutego 2020 roku

Tu można posłuchać trzeciej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 15 lutego 2020 roku

W trzeciej godzinie audycji rozmówcą Piotra Stelmacha był Tomasz Organek, który przyjechał do Szklarskiej Poręby prosto z,  jak to określił artysta, "obozu kompozycyjnego", gdzie wspólnie ze swoją grupą tworzył nowy materiał – Pracujemy nad płytą i te prace już się kończą. Kończymy też półroczną przerwę w koncertowaniu. Pierwsze dwie płyty były moimi autorskimi kompozycjami, które nosiłem w sobie albo komponowałem na potrzeby albumu i aranżowaliśmy je razem. Teraz jest to zupełnie nowy zespół i muzyka jest bardzo nowoczesna, więc nie dało się tego skomponować w głowie. Trzeba było usiąść do komputera, pogmerać, zaprząc wszystkie siły. Po ponad tygodniu okazało się, że był to świetny pomysł – powiedział muzyk.

Tomasz Organek i Piotr Stelmach Foto: Polskie Radio Tomasz Organek i Piotr Stelmach Foto: Polskie Radio

W Trójkowym Namiocie Spotkań w Szklarskiej Porębie pojawił się także Piotr Fronczewski, który zdradził nam, czym ryzykował w dzieciństwie, by spędzać więcej czasu przy radioodbiorniku, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie Anita Kaczmarska oraz dyrektor radiowej Trójki – Tomasz Kowalczewski.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Anita Kaczmarska (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie), Piotr Fronczewski (aktor teatralny, filmowy i dubbingowy), Ralph Kaminski (wokalista, kompozytor), Tomasz Kowalczewski (dyrektor radiowej Trójki), Tomasz Organek (kompozytor piosenkarz, autor tekstów)
Data emisji: 15.02.2020
Godzina emisji: 17.33

kr

Czytaj także

70. urodziny Bruce'a Springsteena w tonacji Piotra Stelmacha

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:08
23 września obchodziliśmy 70. urodziny "Bossa", czyli Bruce'a Springsteena. Takiej rocznicy nie można było przemilczeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Editors: natchnienie potrafi uderzyć nagle jak prąd

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 21:00
– Jesteśmy chyba najmniej rockandrollowym zespołem świata. Kiedy zespół, w którym zaczynają się sukcesy, gra, to daje to ogromną satysfakcję, a ego rośnie. Jednak po kilku płytach okazało się, że tu nie ma miejsca na ego  – stwierdza Justin Lockey, gitarzysta Editors.
rozwiń zwiń