Wielki finał Męskiego Grania: w Żywcu zagra Czesław Mozil!

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 19:58
- Czesław Mozil będzie specjalnym gościem dyrektorów artystycznych trasy Męskiego Grania w Żywcu i tam również pojawi się na scenie - ogłosił Piotr Stelmach w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
Audio
  • Piotr Stelmach ogłasza: Czesław Mozil w Żywcu na finał Męskiego Grania! (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Marcin Filipiak (marka Żywiec): wszystko się zaczyna i kończy w Żywcu (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Czesław Śpiewa - koncert finałowy Męskie Granie 2012.
Czesław Śpiewa - koncert finałowy Męskie Granie 2012.Foto: Męskie Granie/ materiały promocyjne/ A.Zawada / LIVE

Podczas ubiegłorocznej trasy koncertowej w Krakowie i w Żywcu wystąpił Czesław Śpiewa, m.in. w duecie z Katarzyną Nosowską. Koncert finałowy w Amfiteatrze Pod Grojcem odbył się 1 września 2012 roku. Na początku tego roku gwiazdy trasy 2012 oraz jej Dyrektor Artystyczna Katarzyna Nosowska wystąpili w audycji "Offensywa". Zobacz niezwykły koncert!

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Czesław Śpiewa - polsko-duńska dusza, która szturmem podbiła serca publiczności. Melodyjne dźwięki akordeonu, nietypowe połączenie folku z kabaretem zaskoczyły odbiorców poetyckością, a teksty ujęły wrażliwością oraz spostrzegawczością. Intymny klimat zespołu Czesław Śpiewa przemówił do tysięcy melomanów i muzycznych wrażliwców. Sam Czesław nadal pozostaje zjawiskiem samym w sobie, artystą, który ujmuje sposobem bycia oraz zaraża pozytywną energią ukrytą w jego cudownie prostej muzyce.

Męskie Granie 2013 to dwóch dyrektorów artystycznych i jedno twórcze napięcie. W rolach głównych Katarzyna Nosowska i O.S.T.R.

Co Myslovitz zagrają na wielki finał Męskiego Grania? >>>

Na trasie koncertowej wystąpią m.in.: BRODKA, Fisz Emade Tworzywo, Grażyna Łobaszewska, Hey, Kaliber 44, Kapela ze Wsi Warszawa, Katarzyna Nosowska, Kim Nowak, Lao Che, Leszek Możdżer, Marek Dyjak, Maria Peszek, Mela Koteluk, Michał Urbaniak, Myslovitz, O.S.T.R., Öszibarack, Patti Yang Group, Pink Freud, Royal String Quartet, Stanisław Soyka, Stanisława Celińska.

W wakacje druga godzina poniedziałkowych wydań audycji "W Tonacji Trójki" (godz. 14.00 - 16.00) jest poświęcona Męskiemu Graniu.

Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec, w rozmowie z Piotrem Stelmachem podkreślił, że za dwa tygodnie w Żywcu (31 sierpnia) podczas wielkiego finału Męskiego Grania 2013 na publiczność będzie czekać wiele niespodzianek. - Wszystko się zaczyna i kończy w Żywcu. Myślę, że tam będzie bardzo wyjątkowo! - stwierdził gość Trójki.

Wygraj bilety na Męskie Granie >>>

Bilety na finałowy koncert są już wyprzedane. - To pokazuje, że formuła Męskiego Grania sprawdza się i że z roku na rok ten festiwal cieszy się coraz większym uznaniem wśród publiczności - mówił Marcin Filipiak. Wiadomo, że w Żywcu na koncercie finałowym będzie ponad 10 tysięcy osób.

Dwupłytowe wydawnictwo dokumentujące Męskie Granie 2012 dostępne (z Trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl . Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania. Album dokumentujące tegoroczną trasę ukaże się 9 września.

(ed)

Czytaj także

Męskie Granie 2013: Nosowska i O.S.T.R o życiu i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 14:11
- Mam nadzieję, że nigdy nie znajdzie się nic, co będzie w stanie mnie odciąć od ostatniego łącznika z dzieciństwem. Dopóki będę tworzyć muzykę, dopóty będę dzieckiem. Kiedy wychodzę ze studia zaczyna się dorosłe życie - mówił O.S.T.R.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O.S.T.R. o Męskim Graniu 2013: muzyka nie daje nam się zestarzeć (galeria zdjęć)

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 17:15
- Nieważne, ile by człowiek miał lat, jak wychodzi na scenę, to adrenalina i miłość do muzyki powodują, że od razu ubywa mu 20 lat, biega się po scenie i krzyczy - mówił O.S.T.R. przed koncertem Męskiego Grania w Chorzowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O.S.T.R.: każdy koncert traktuję jak warsztaty muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 17:07
- W piłce nożnej jest takie powiedzenie, że koszulki nie grają. Wydaje mi się, że w muzyce też to jest aktualne - mówił O.S.T.R., jeden z dyrektorów artystycznych tegorocznej trasy Męskiego Grania.
rozwiń zwiń