Wycieczka na Księżyc. Dlaczego warto obejrzeć film "Apollo 11"?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 13:13
W tym wydaniu "ABC popkultury - zestaw powiększony" Jan Niebudek zaprosił Słuchaczy na pokład i zabrał wszystkich na Księżyc, a wszystko to w związku z 50. rocznicą lądowania na naszym naturalnym satelicie i filmie dokumentalnym, który powstał na podstawie wydarzeń z 1969 roku. 
Audio
  • Historia lądowania na Księżycu (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Odcisk stopy Buzza Aldrina na Księżycu
Odcisk stopy Buzza Aldrina na KsiężycuFoto: shutterstock.com/Digital Images Studio

Do kin na całym świecie trafił film dokumentalny o wydarzeniach z lipca 1969 roku. Produkcja dokładnie ukazuje przygotowania do pierwszego w historii lotu na Księżyc, podczas którego członkowie załogi mieli postawić stopę na naszym naturalnym satelicie. Neil Armstrong, Edwin Aldrin i Michael Collins – tych trzech bohaterów możemy w końcu wnikliwie poznać, a także przekonać się jak niebezpieczna i skomplikowana była wyprawa na Księżyc 50 lat temu. 

– Myślę, że określając ten film jako "udany" to nadal zbyt mało powiedziane na ten temat. Takiej produkcji nie mieliśmy jeszcze szansy oglądać. Do tej pory dokumenty polegały na przedstawianiu wybranych momentów z całej tej misji, a w tle słyszeliśmy lektora. "Apollo 11" to dokument jedyny w swoim rodzaju – mówi Konrad Kozłowski z portalu antyweb.pl.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o filmie "Truposze nie umierają". 

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Krzysztof Varga (pisarz, publicysta), Konrad Kozłowski (antyweb.pl)
Data emisji: 4.08.2019 
Godzina emisji: 12.07

kw/gs

Czytaj także

Witamy w Hawkins!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:13
Bracia Dufferowie swoją serialową odę do lat 80., kina grozy oraz dziecięcych wspomnień i fascynacji rozpoczęli w 2016 roku. Od tamtej pory ich dzieło – "Stranger Things" stało się światowym fenomenem, a młodzi aktorzy serialu osiągnęli status gwiazdorski. O pracy nad serialem opowiedzieli w "ABC popkultury" Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wartości rodzinne", czyli polska rodzina w krzywym zwierciadle

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 13:00
– Chciałem stworzyć obraz rodziny, która ujęłaby czytelnika tym, jak jest skonstruowana, jak wyglądają jej relacje wewnętrze, trochę chore, trochę zwariowane. Rodzina, jako taka, rzadko bywa normalna – mówi Michał "Śledziu" Śledziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przyniósł nam 50 zjazd Comic-Con?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 13:00
21 lipca zakończyła się impreza, w której uczestniczyli, lub pragnęli uczestniczyć, wszyscy fani popkultury z całego świata – Comic-Con w San Diego w Stanach Zjednoczonych. O 50, jubileuszowym konwencie miłośników komiksów, filmu i fantastyki rozmawialiśmy z Radosławem Czyżem z "Gazety Wyborczej".
rozwiń zwiń