Filmowy i serialowy rok 2019

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 13:00
"Parasite", "Historia małżeńska", "Watchmen", "Fleabag", "The Lighthouse", "Leaving Neverland" – można wymieniać bez końca. W tym wydaniu audycji stali goście Katarzyny Borowieckiej opowiedzieli, które filmy, seriale, a nawet gry wideo z 2019 roku zrobiły na nich największe wrażenie.
Audio
  • Najlepsze filmy i seriale kończącego się roku (ABC popkultury/Trójka)
Kadr z filmu Midsommar, reż. Ari Aster
Kadr z filmu "Midsommar", reż. Ari AsterFoto: mat. promocyjne

– Dla mnie ten rok to jedno słowo w języku szwedzkim: "Midsommar"! Nawet przy wypowiadaniu tytułu przechodzą mnie ciarki – zachwyca się publicystka popkulturowa, Kaja Klimek. – Uwielbiam Florence Pugh, która przenosi emocje na ekran z siłą wodospadu. Jest to nie tylko głęboki, dziwny horror z wątkami antropologicznymi i skandynawskimi, które są mi bliskie, ale też zabawny film. "Midsommar" jest bardzo zabawny i straszny jednocześnie. Poza tym kolosalne wrażenie zrobił na mnie Quentin Tarantino i "Pewnego razu w Hollywood" oraz "The Lighthouse" Roberta Eggersa, który jest bardzo odległy od tego, co dotychczas widzieliśmy. Ta czerń i biel, ten ekspresjonizm, no i Robert Pattinson – mówi rozmówczyni Katarzyny Borowieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której o swoich ulubionych produkcjach mijającego roku opowiedzieli także: dziennikarka filmowa Małgorzata Steciak, współautorka kanału "Jakbyniepaczeć" Kaja Szafrańska, autorka bloga "Zwierz popkulturalnyKatarzyna Czajka-Kominiarczuk, krytyczka teatralna i serialowa tygodnika "PolitykaAneta Kyzioł, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl Michał Walkiewicz oraz dziennikarz kulturalny "Gazety Wyborczej" Radosław Czyż.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: 
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (autorka bloga "Zwierz popkulturalny"), Kaja Klimek (publicystka popkulturowa, gospodyni programu "SeriALE" na TVN Fabuła), Aneta Kyzioł (krytyczka teatralna i serialowa tygodnika "Polityka"), Małgorzata Steciak (dziennikarka filmowa), Kaja Szafrańska (współautorka kanału "Jakbyniepaczeć"), Michał Walkiewicz (redaktor naczelny portalu Filmweb.pl) , Radosław Czyż (dziennikarz kulturalny "Gazety Wyborczej")

Data emisji: 29.12.2019 
Godzina emisji: 12.06

kr/mat. promocyjne/gs

Czytaj także

Uśmiech Jokera

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 13:00
– Ten film ma bardzo dużo scen bez dialogów. Jest tylko obraz i muzyka. To takie proste! I oczywiście aktor. Kombinacja tych trzech elementów stanowi jego istotę – mówi Lawrence Sher, autor zdjęć do filmu "Joker", laureat Złotej Żaby na tegorocznym festiwalu Camerimage. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"BoJack Horseman" – rewolucja w animacji dla dorosłych?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:00
Animowany serial opowiadający o losach BoJacka Horsemana można analizować pod wieloma kątami i wiele o niej powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest to dzieło infantylne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nowego słychać w uniwersum "Gwiezdnych wojen"?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 13:00
Galaktyka, w której rozgrywa się akcja "Gwiezdnych wojen" nieustannie się rozrasta. Od 12 listopada amerykańscy fani mogą oglądać serial "The Mandalorian", a już 19 grudnia na ekrany kin wejdzie IX epizod sagi "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".
rozwiń zwiń