Serial, który uczy i bawi. Drugi sezon "Sex Education" już 17 stycznia!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 13:00
– Pisząc scenariusz, wspominałam własną edukację seksualną, która była na strasznym poziomie. Podobne odczucia ma wielu moich rówieśników, dlatego "Sex Education" to propozycja nie tylko dla jednego pokolenia – mówiła showrunnerka i scenarzystka serialu Laurie Nunn. Drugi sezon brytyjskiej produkcji pojawi się na małych ekranach 17 stycznia.
Audio
  • Twórcy serialu "Sex Education" o drugim sezonie (ABC popkultury/Trójka)
Plakat promujący serial  Sex Education
Plakat promujący serial "Sex Education"Foto: mat. promocyjne

"Sex Education", który miał swoją premierę rok temu, od razu został uznany za jeden z najbardziej śmiałych obyczajowo seriali ostatnich lat. Opowiada o perypetiach uczniów szkoły średniej, którzy próbują dojść do ładu z uczuciami i dojrzewaniem. Pomaga im w tym główny bohater – Otis, nastoletni prawiczek, który wraz ze zbuntowaną Maeve zakłada w podziemiach liceum poradnię seksuologiczną.

Czego możemy spodziewać się po drugim sezonie? – Rozwiniemy wątek relacji Otisa z matką (w tej roli Gillian Anderson). No i Eric, którego wątek zawiesiliśmy w dramatyczny sposób na końcu pierwszej serii, zacznie stawać się młodym mężczyzną, którym chciał być. To piękne, bo w pierwszej serii miał raczej ciężko. Poza tym zajmiemy się w bardziej zniuansowany sposób różnymi etykietkami i szufladkami, które różni ludzie lubią nadawać innym – zdradziła Laurie Nunn w rozmowie z Janem Niebudkiem.

W audycji ponadto:

  • Trzeci sezon serialu "Ania, nie Anna" oraz nadchodząca premiera filmu "Małe kobietki" Grety Gerwig, czyli jak na ekranie uwspółcześnia się klasyka literatury;
  • Wspomnienie o Bogusławie Polchu, rysowniku znanym z komiksowych serii "Funky Koval", "Kapitan Żbik" i "Wiedźmin".

***

Tytuł audycji: ABC popkultury – zestaw powiększony
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka, 
Autorzy materiałów dodatkowych: Jan NiebudekWioletta Myszkowska
Goście: Asa Butterfield (aktor), Emma Mackey (aktorka), Kalina Mróz ("Gazeta Wyborcza"), Ncuti Gatwa (aktor),Connor Swindells (aktor), Michał Śledziński (rysownik), Kedar Williams-Stirling (aktor), Aimee Lou Wood (aktorka)
Data emisji: 12.01.2019 
Godzina emisji: 12.06

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Uśmiech Jokera

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 13:00
– Ten film ma bardzo dużo scen bez dialogów. Jest tylko obraz i muzyka. To takie proste! I oczywiście aktor. Kombinacja tych trzech elementów stanowi jego istotę – mówi Lawrence Sher, autor zdjęć do filmu "Joker", laureat Złotej Żaby na tegorocznym festiwalu Camerimage. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"BoJack Horseman" – rewolucja w animacji dla dorosłych?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:00
Animowany serial opowiadający o losach BoJacka Horsemana można analizować pod wieloma kątami i wiele o niej powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest to dzieło infantylne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nowego słychać w uniwersum "Gwiezdnych wojen"?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 13:00
Galaktyka, w której rozgrywa się akcja "Gwiezdnych wojen" nieustannie się rozrasta. Od 12 listopada amerykańscy fani mogą oglądać serial "The Mandalorian", a już 19 grudnia na ekrany kin wejdzie IX epizod sagi "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".
rozwiń zwiń