Comfort food – jedzenie, które poprawia humor

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:16
– Dania comfort food niekoniecznie są dietetycznie i przesadnie zdrowe. Są za to aromatyczne, bardzo smaczne i poprawiają humor – mówi w studiu Trójki Katarzyna Pruchnicka.
Audio
  • Comfort food – jedzenie, które poprawia humor (A nuż,widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: jyliagorbacheva/Pixabay

Dla każdego z nas pod hasłem "comfort food" może kryć się coś zupełnie innego. Jedni, zapytani o ukochane przysmaki, przywołają na myśl babcine naleśniki, inni pomyślą o ciastach pieczonych w domowym zaciszu.

W audycji "A nuż, widelec" Katarzyna Pruchnicka i szef kuchni Dawid Balana podają przepisy na słodkości, które mogą okazać idealnymi przykładami comfort food dla wielu słuchaczy Trójki. To kocie oczka z pigwową marmoladą i czekoladowo-daktylowe trufle.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka  
Gość: Dawid Balana (szef kuchni, absolwent Alain Ducasse Education w Paryżu) 
Data emisji: 24.10.2017 
Godzina emisji: 
11.16

iwo/mk

Czytaj także

Brukiew czy ziemniaki? Wspaniałe przepisy na zapiekankę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 14:40
– Brukiew pojawia się od kilku lat w dobrych warzywniakach i na targach. To zdrowe warzywo. Interesują się już nim najlepsi szefowie kuchni – zachwalała Katarzyna Pruchnicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pavlova. Pyszny deser z Nowej Zelandii

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:30
Nowozelandzka kuchnia to prawdziwy miks kultur i smaków. Jest tam sporo wpływów brytyjskich, są składniki z Azji, Europy, są też potrawy oparte na miejscowych produktach. Jest też on – chyba najbardziej charakterystyczny tamtejszy deser – Pavlova.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trendy w cukiernictwie. "Gołe" torty

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 19:56
Kulinaria nie są wolne od mody. Jakiś czas temu bardzo popularne były tzw. superfoods, czyli niezwykle zdrowe warzywa i owoce, jak na przykład algi i spirulina. Trendy najbliższe tym z modowych wybiegów są najbardziej widoczne w cukiernictwie.
rozwiń zwiń