Co to znaczy "dobre śniadanie"?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 14:30
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i powinno być stałym elementem każdego poranka. Musimy jednak pamiętać, że bardzo istotne jest też to, z czego się ono składa.
Audio
  • Co to znaczy "dobre śniadanie"? (A nuż, widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

– Najlepiej byłoby zjeść kaszę z owocami, ale dla mnie królem jest jajko: na miękko, sadzone, w każdej postaci… Również jako jajecznica: przygotowana na maśle, z odrobiną śmietany – to jest to, co przygotowuję swoim gościom – mówi Magda Trojanowska z siedliska Polna Zdrój.

Oczywiście na śniadaniowym stole nie może zabraknąć pieczywa. To podawane w Polnej Zdrój jest wypiekane na miejscu – Wyszliśmy od przepisu, który krąży po Polsce od lat. Jest kilka rodzajów mąki, głównie orkiszowa, płatki owsiane. Unikamy składników, które mimo dobrego smaku pod wpływem wysokiej temperatury uwalniają niezdrowe związki – tłumaczy Magda Trojanowska.

Jakich jeszcze przysmaków nie może zabraknąć w doskonałym śniadaniu? Czego powinniśmy unikać? Tego dowiedzieć się można z dołączonego nagrania. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Gość: Magda Trojanowska (Polna Zdrój)
Data emisji: 14.11.2017 
Godzina emisji: 
11.15

ml/ab

Czytaj także

Specjalny poranny posiłek dla spóźnialskich

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 18:10
Kawa i śniadanie w jednym - czy coś takiego jest możliwe? Tak! Przepis na taką potrawę podaje Jolanta Naklicka-Kleser z Pracowni Smaku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Comfort food – jedzenie, które poprawia humor

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:16
– Dania comfort food niekoniecznie są dietetycznie i przesadnie zdrowe. Są za to aromatyczne, bardzo smaczne i poprawiają humor – mówi w studiu Trójki Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń