Gdzie znaleźć najlepszych polskich szefów kuchni?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 12:00
Na uroczystej gali "Gault&Millau" nagrodzono polskich mistrzów sztuki kulinarnej. Wyróżnienia zostały przyznane w pięciu kategoriach i były rezultatem prac kilkunastu inspektorów, którzy odwiedzili ponad tysiąc polskich restauracji.
Audio
  • Gdzie znaleźć najlepszych polskich szefów kuchni? (A nuż, widelec/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay.com

Ambasadorujemy polskiej gastronomi. Mamy wiele fantastycznych naszych własnych potraw, naszych własnych inspiracji. Jesteśmy cudownym tyglem kultur i wpływów które pozyskaliśmy przez wieki. To wszystko widać na naszych talerzach mówiła w audycji "A nuż, widelec" Justyna Adamczyk, redaktor naczelna polskiego wydania Żółtego Przewodnika "Gault&Millau". Uroczysta gala towarzyszyła premierze jego najnowszej edycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w którym Justyna Adamczyk, redaktor naczelna polskiego wydania przewodnika, prezentuje wyróżnionych szefów kuchni oraz o opowiada o tym, jak powstawanie "Gault&Millau" zmienia polską branżę gastronomiczną.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Gość: Justyna Adamczyk (redaktor naczelna polskiej edycji Żółtego Przewodnika "Gault&Millau”)
Data emisji: 28.11.2017 
Godzina emisji: 
11.15

mr/mk

Czytaj także

Swojskie a obce. Co nasze, a co nie w polskiej kuchni?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 18:00
- Polska kuchnia to jest to, co mamy wszędzie i co jemy. A z drugiej strony, co charakterystyczne i czym się wyróżniamy, nawet jeśli wcale nie dominuje - mówi prof. Jarosław Dumanowski z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztufada. Nowoczesne i zarazem klasyczne podejście do obiadu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 12:00
– W jednej z ostatnich audycji opowiadałam o tym, że budyń w dawnej kuchni polskiej nie był deserem, a pełnoprawnym daniem. Dziś pomówimy o innym, nieco zapomnianym daniu: o sztufadzie – mówi Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń