Granie prog rocka w czasach koronawirusa. Mirosław Gil gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 07:35
Muzycy wychodzą z pandemii – czasu, który wyjątkowo mocno dotknął branżę. Jak radzili sobie w tym trudnym czasie i jakie nadzieje wiążą z jesienią, na którą zostało przełożonych wiele z wiosennych koncertów? – Wszyscy nastawiają się na przyszły rok. Granie online to bardzo dziwna historia, ale dobrze, że ta technika jest – mówił w Trójce Mirosław Gil, lider zespołu Believe i twórca projektu Mr. Gil.
Grupa Believe. Mirosław Gil czwarty od lewej
Grupa Believe. Mirosław Gil czwarty od lewejFoto: believeprog.pl

Jak podkreślił muzyk w rozmowie z Michałem Kirmuciem, powodzenie w branży muzycznej w okresie pandemii w dużej mierze zależy od gatunku wykonywanej muzyki. – Ja jako twórca rocka progresywnego, który jest mniej popularny w Polsce, robiłem różne rzeczy pozamuzyczne. Wielu innych muzyków tak robiło. Na szczęście mam własne studio i piszę piosenki, co mnie bardzo uratowało – opowiadał.

Posłuchaj
17:35 2020_09_29 07_12_43_PR3_Do_Trojki_zaprasza_Michal_Kirmuc.mp3 Jaka jest przyszłość muzyków w czasach pandemii? Mirosław Gil gościem Michała Kirmucia (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

Mimo przerwy w koncertowaniu Mirosław Gil aktywnie pracuje w studiu nagraniowym. Obecnie zbiera fundusze w akcji crowdfundingowej na wydanie nowego albumu Mr. Gila, który planuje wydać w okolicy Bożego Narodzenia. Na płycie pojawi się m.in. Karol Wróblewski jako wokalista, basista Przemek Zawadzki, perkusista Robert Kubajek oraz Robert Bielak, który zagra na skrzypcach.

Opublikowany przez Mr Gil Piątek, 29 maja 2020

– Nie będzie to zbliżone do Believe. To będą krótsze, akustyczne utwory – skomentował artysta. – Jeżeli chodzi o Believe, mamy fantastycznego wokalistę Jiniana, który na co dzień gra z Davidem Crossem, który grał King Crimson na skrzypcach. Płyta miała być w tym roku, ale przesuwamy to na wiosnę – dodał.

Mr Gil - Kto Aniołem był?/mrgilandfriends

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Gość: Mirosław Gil (lider zespołu Believe i twórca projektu Mr. Gil)
Data emisji: 29.09.2020
Godzina emisji: 7.12

kr

Czytaj także

Koncert zespołu Echa ze studia im. Agnieszki Osieckiej. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 20:00
Dynamika, melodyjność, wyrazisty rytm i brzmienie gitar oraz teksty przepełnione wrażliwością – tak wyglądał niedzielny koncert zespołu Echa w radiowym studiu muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do obejrzenia występu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót No Limits! Obejrzyj koncert

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:00
No Limits to styl życia. Kolorowe szaleństwo, które mogło powstać tylko w Trójmieście. Debiutancki album zespołu, "No Movie Soundtrack", powrócił wiosną w zremasterowanej i poszerzonej formie, trzy dekady po premierze. Grupa zaprezentowała go na żywo w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miles Dewey Davis III

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:00
29 lat temu w Santa Monica w Kalifornii zmarł Miles Davis. Był najbardziej wpływowym muzykiem w historii jazzu. Jego nagrania wybrzmiały podczas dzisiejszego "Wieczoru z Trójką".
rozwiń zwiń