X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
Audio
  • Najbardziej absurdalne mity dotyczące seksu (Seks nasz powszedni/Trójka)
Konfrontacja mitów, w które ktoś uwierzył z rzeczywistością może powodować frustrację
Konfrontacja mitów, w które ktoś uwierzył z rzeczywistością może powodować frustracjęFoto: Glow Images/East News

Popularny jest mit, że w ciążę nie można zajść podczas miesiączki albo w trakcie "pierwszego razu". Panuje też przekonanie, że stosunek przerywany chroni przed ciążą. - Przy stosowaniu tej metody szansa, że nie zajdzie się w ciążę wynosi 70-80 proc. - wyjaśnił w audycji "Seks nasz powszedni" dr Sławomir Jakima, seksuolog, redaktor naczelny "Seksuologii Polskiej".
Powszechna jest również opinia, że dobry seks to seks bez prezerwatywy. - Ten "z" przyrównywany jest do jedzenia cukierka przez papierek - powiedziała dr Agata Loewe, seksuolożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności. Dr Jakima przyznał, że zdarzają się pacjenci, którzy mówią, że nie stosują prezerwatyw, ale nie boją się chorób, bo ich partner "ma wyższe wykształcenie".
Jesteśmy przekonywani, że seks należy urozmaicać, że więcej znaczy lepiej - lepiej mieć więcej partnerów, więcej doświadczeń. Zdaniem ekspertów, wszystko zależy od nas. Trzeba rozmawiać z partnerem na temat seksu. Jeśli z tych rozmów wyniknie, że chcemy coś zmienić - warto nad tym popracować. Myślenie, że następny partner spełni nasze oczekiwania może być złudne.
"Wibrator zabija związek" - to kolejny mit. Mężczyzna często myśli, że skoro kobieta proponuje, by włączyć do ich życia seksualnego wibrator oznacza to, że on już jej nie wystarczy. - Wibrator nie jest zastępstwem czy konkurencją dla partnera - podkreśliła dr Loewe. - Wibrator nie zastąpi członka, jak gumowa lalka nie zastąpi żony - dodał dr Jakima i zwrócił uwagę, że kobieta odczuwa podobny lęk, gdy mężczyzna zaczyna brać tabletki na erekcję. Wtedy pojawiają się myśli: "to ja już tobie nie wystarczam".
Jednym z najpopularniejszych mitów wśród młodych ludzi jest ten, że masturbacja jest szkodliwa i powoduje, że rosną włosy na rękach. - Sama masturbacja nie jest szkodliwa, może uczyć pewnej seksualności, odbierania bodźców, uczenia się przeżywania orgazmów. Problemem jest, gdy zaczyna wpływać na jakość związku - wskazał dr Jakima.
***
Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Agata Loewe (seksuolożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności), dr Sławomir Jakima (seksuolog, redaktor naczelny "Seksuologii Polskiej")
Data emisji: 26.01.2015
Godzina emisji: 0.10

(kk/fbi)

Czytaj także

Razem ale osobno, czyli związki bez seksu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 11:44
Czy istnieją związki, w których partnerzy nie uprawiają seksu? Oczywiście. Jakie są tego powody i czy da się to zmienić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks tantryczny - podróż, w której nie ma nudy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:42
Wielu twierdzi, że człowiek jest sumą doświadczeń. Aby jednak doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego, potrzeba chęci, czasu i otwartości na nieznane. Także w seksie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżenia w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 12:09
Czym jest cyberseks? Czy jest on zagrożeniem? Kto i dlaczego go uprawia? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w kolejnym odcinku audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń