Męska seksualność. Jak przejawia się męskość?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 11:07
Chyba wszyscy spotkaliśmy się kiedyś ze stwierdzeniem, że kobieca seksualność jest złożona, a męska - prosta. Czy rzeczywiście tak jest? Jaka jest męska seksualność? Pytamy o to kolejnym odcinku audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Dr Daniel Bąk (psycholog, psychoterapeuta) i dr Jan Karol Wolski (urolog, androlog) odpowiadają na pytania o męską seksualność (Seks nasz powszedni/Trójka)
Jakie oczekiwania stawia mężczyznom społeczeństwo i czy spełnienie tych wymagań jest konieczne do bycia prawdziwymmężczyzną (zdjęcie ilustracyjne)
Jakie oczekiwania stawia mężczyznom społeczeństwo i czy spełnienie tych wymagań jest konieczne do bycia "prawdziwym"mężczyzną (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay/Unsplash

Goście Joanny Mielewczyk, psychoterapeuta Daniel Bąk i urolog Jan Karol Wolski, rozmawiają o kwestiach związanych z męską seksualnością. Odpowiadają na pytanie, co znaczy męskość i czym różni się bycie męskim od bycia mężczyzną.

Eksperci mówią, z jakimi problemami fizycznymi i psychologicznymi borykają się mężczyźni, którzy proszą o pomoc lekarską. Opowiadają o związku między męskością a seksualnością i zbyt częstej koncentracji mężczyzn na fizjonomii. Odpowiadają też na intymne pytania słuchaczy dzwoniących do studia w trakcie audycji oraz udzielają porad.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Daniel Bąk (psycholog, psychoterapeuta), dr Jan Karol Wolski (urolog, androlog)
Data emisji: 3.08.2015
Godzina emisji: 0.05

iwo/ei

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks w czasie ciąży i połogu. Co jest naturalne, a co powinno niepokoić?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:03
Ciąża i czas połogu to moment, kiedy młodzi rodzice skupiają się na dziecku. Ważne jest, by nie zapomnieli wówczas o pielęgnowaniu relacji, która jest między nimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Namiętność - płomień na chwilę czy na lata?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:46
- Przeszkody działają na namiętność tak jak wiatr na ogień. Jak ogień jest mały, to wiatr go gasi. Jak ogień jest duży, to wiatr go nasila - uważa prof. Bogdan Wojciszke, psycholog ze SWPS.
rozwiń zwiń