X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak rozstać się i nie stracić siebie? Radzą Marta Niedźwiecka i Zbigniew Izdebski

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 13:32
- Życie pokazuje, że najczęściej rozstajemy się po polsku, czyli do bólu. Tylko niektórym udaje się zakończyć związek z klasą - mówił w Trójce prof. Zbigniew Izdebski.
Audio
  • Jak rozstać się i nie stracić siebie? (Trójka/Seks nas powszedni)
Rozstanie i nic więcej? Często istnieje możliwość naprawy związku
Rozstanie i nic więcej? Często istnieje możliwość naprawy związkuFoto: Glow Images/East News

Seksuolog przyznał, że nie jest zwolennikiem utrzymywania związku za wszelką cenę. Może to być niekorzystne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci takiej pary. - Nie jestem za reanimowaniem związków, które nie istnieją. Zgadzam się jednak, że czasami decyzja o rozstaniu wynika z niepełnej wiedzy o sytuacji. Z tego, że ludzie czują się pozbawieni możliwości dogadania się, nadziei na to, że da się coś zrobić - powiedział gość Trójki.

Natomiast trenerka Marta Niedźwiecka tłumaczyła, że kryzys w związku ma wielką moc rozwojową. Można z niego wyjść decydując się na rozstanie, ale można też przejść do nowej fazy relacji. - W tym znaczeniu rozstania nie muszą być końcem - powiedziała. Jej zdaniem moment rozstania potrafi być też uwalniający. Znika bowiem ciężar przymusu bycia razem, a pojawia się poczucie wolności i możliwość decydowania o sobie.

Zaproszeni do audycji goście mówili też m.in. o tym, czy można pogodzić rozstanie z religijnością. Eksperci tłumaczyli, dlaczego łatwo podejmujemy decyzję o rozwodzie oraz dlaczego kryzys w związku bywa najwyższą formą bliskości. Kiedy należy się poddać i zrezygnować, a kiedy walczyć o związek?

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: prof. Zbigniew Izdebski (seksuolog), Marta Niedźwiecka (seks coach)
Data emisji: 1.02.2016
Godzina emisji: 00.05

tj/ei

Czytaj także

Slow food, slow sex. O luksusie intymnego spotkania

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 12:53
- Chodzi o to, żeby przestać uprawiać seks dla jakiegoś wyniku, żeby nie gonić wyłącznie za orgazmem, nie ścigać się w sypialni. Seks ma być spotkaniem intymności i bliskości - tłumaczyła filozofię "slow sex" Izabela Jąderek, seksuolog i psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy seks zależy od szerokości geograficznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 10:19
- Seks to uniwersalna aktywność naszego gatunku. Nie ma tu takich różnic jak w przypadku strategii pozyskiwania zasobów pokarmu czy diety - wyjaśnia prof. Bogusław Pawłowski z Uniwersytetu Wrocławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak randkować, by randki miały sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 11:53
Jak wyglądają współczesne randki? Z jakim nastawieniem powinniśmy umawiać się z drugą osobą? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi w audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń