X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powiew świeżości po zmianie dyrektora. Festiwal Filmowy w Gdyni okiem krytyka

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 04:35
39. Festiwal Filmowy w Gdyni jest już na półmetku, to więc dobry moment na pierwsze podsumowania. Jakie są tegoroczne objawienia festiwalu? Które filmy mają największą szansę na zdobycie nagrody głównej? Rozmawialiśmy o tym w "Klubie Trójki" zrealizowanym w gdyńskim Teatrze Muzycznym.
Audio
  • Relacja z 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni (Klub Trójki)
Dyrektor artystyczny festiwalu Michał Oleszczyk podczas gali otwierającej 39. Festiwal Filmowy w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Dyrektor artystyczny festiwalu Michał Oleszczyk podczas gali otwierającej 39. Festiwal Filmowy w Teatrze Muzycznym w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Anita Piotrowska - krytyczka filmowy i autorka wielu książek - została w Gdyni laureatką nagrody w kategorii krytyka filmowa. Filmoznawczyni podkreśla, że nagroda cieszy ją tym bardziej, że w dobie internetu prawie każdy może pisać o filmie. Odbierając nagrodę, Anita Piotrowska przyznała, że reprezentuje zawód, który jest w tym środowisku najbardziej znienawidzony.
- Był to żart i gruba przesada, ale myślę, że coś w tym jest. Nawet wśród widzów pojawia się rodzaj przypuszczenia, że krytyk filmowy to trochę podejrzany zawód, bo cóż to za profesja, w której jedynie ogląda się filmy i je komentuje. I jeszcze ci za to płacą - opowiada. Jak dodaje, jej zawód warunkuje to, że stosunki z reżyserami różnie się układają, bo wszyscy chcieliby być chwaleni, a zadanie krytyka jest zgoła inne.

Anita Piotrowska przyznaje, że poziom filmów na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni jest dobry i wyrównany. - Nie było dotychczas jakichś wielkich objawień, przynajmniej ja ciągle na nie czekam, ale powiem szczerze, że się nie zawiodłam. Jechałam do Gdyni z dużą nadzieją, bo jest nowy dyrektor artystyczny (Michał Oleszczyk - przyp. red), nowe rozdanie i rzeczywiście czuje się powiew czegoś świeżego - zaznacza rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Wśród filmów, które zdaniem gościa Trójki szczególnie zasługują na wyróżnienie, jest m.in. obraz "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. - To kawał polskiej rzeczywistości, zobaczony od rzadko pokazywanej na ekranie strony, czyli służby zdrowia. Twórca "Rezerwatu" od czasu świetnego debiutu nie bardzo się odnajdywał, ale teraz zrobił bardzo wartościowy film, który można właściwie pokazywać za granicą - dodaje filmoznawczyni.

Rozmowy z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz " Trójkowo, filmowo" >>>

W programie wypowiadali się również: Magdalena Piekorz, Julia Kijowska, Adam Ferency, Wawrzyniec Kostrzewski, Michał Oleszczyk. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą poprowadził Ryszard Jaźwiński.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.

(sm/mk)

Czytaj także

Szkoła Wajdy na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 15:39
Festiwal Filmowy w Gdyni to jedna z największych imprez branżowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Filmowy w Gdyni: twórcy mierzą się z narodowymi traumami

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 12:11
Pokaz zrekonstruowanego cyfrowo i zmontowanego na nowo filmu Jerzego Hoffmana "Potop Redivivus" otworzy dziś wieczorem 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. Do 20 września publiczność będzie miała okazję zobaczyć nie tylko najnowsze polskie filmy, ale też wrócić do klasyki polskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Arbiter uwagi". Kuligowski: karty odkrywamy powoli

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 13:23
Jednym z czterech filmów wyświetlanych w ramach sekcji Inne spojrzenie na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni jest "Arbiter uwagi". W radiowej Trójce rozmawiamy z jego producentem - Damianem Kuligowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

39. Festiwal Filmowy w Gdyni. "Zmruż oczy" wraca w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 15:30
- Mimo tego, że to stosunkowo młody film, robiony był jeszcze starą techniką analogową i nie miał kopii cyfrowej. Musieliśmy go poddać cyfrowej rekonstrukcji - mówi w audycji "Fajny film" Grzegorz Molewski, koordynator projektu KinoRP.
rozwiń zwiń