X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie wojny Lary opisane przez Wojciecha Jagielskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 05:51
- Lara posłużyła mi nie tylko jako bohaterka, której coś się w życiu przydarzyło, ale również jako przewodniczka po syryjskiej wojnie - mówi Wojciech Jagielski, autor książki "Wszystkie wojny Lary".
Audio
  • Rozmowa na temat najnowszej książki Wojciecha Jagielskiego (Klub Trójki)
Rozmowa Michała Nogasia z Wojciechem Jagielskim podczas audycji Święta z Reporterami w grudniu 2014 roku
Rozmowa Michała Nogasia z Wojciechem Jagielskim podczas audycji "Święta z Reporterami" w grudniu 2014 rokuFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wyd. Znak Wyd. Znak

"Wszystkie wojny Lary", najnowsza książka Wojciecha Jagielskiego, opowiada o pięknej i poruszającej historii miłości matki. To także opowieść o wojnie, fanatyzmie religijnym i pełnym niepokoju świecie. - Larę, gruzińską Czeczenkę, spotkałem przypadkiem, gdy rok temu pojechałem do Gruzji jako dziennikarz z Polskiej Agencji Prasowej, by zbierać tam materiały do książki - opowiada gość audcyji.

Wojciech Jagielski nie sądził, że spotkanie z Larą zaowocuje materiałem na książkę. - Szybko zrozumiałem, że usłyszna historia kompletnie nie będzie pasowała do tego, co zamierzałem przywieźć z Gruzji. To, co powiedziała mi Lara, wydawało mi się niewystarczające na książkę, więc poprosiłem, by wszystko opowiedziała od początku, jeszcze raz i ze szczegółami - wspomina reporter.

Gość Michała Nogasia mówi o tym, jak w pisaniu książki pomogły mu jego dotychczasowe wyprawy na Kaukaz, oraz o tym, co osoby z opowieści Lary mają wspólnego z bohaterami Gabriela Garcii Marqueza.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki  
Prowadzi: Michał Nogaś    
Gość: Wojciech Jagielski (reporter, dziennikarz, pisarz)
Data emisji: 10.09.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

 

Czytaj także

XVII-wieczne Wilno - bohater Kristiny Sabaliauskaitė

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 09:50
- To było bardzo ciekawe: opowiedzieć historię Księstwa Litewskiego poprzez historię pewnej rodziny - mówi najpopularniejsza pisarka litewska, Kristina Sabaliauskaitė.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Nogaś poleca lektury na jesień

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 12:06
Przed nami nowy sezon wydawniczy. Na jakie książki, które wkrótce pojawią się na księgarnianych półkach, naprawdę warto czekać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tu mieszka miłość, czyli ciepłe oblicze Ku Klux Klanu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 13:03
"Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość" Katarzyny Surmiak-Domańskiej to lektura obowiązkowa dla wielbicieli literatury faktu. - Co to za książka! Warto było na nią czekać - zachwyca się Michał Nogaś.
rozwiń zwiń