X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Świetlicki: jestem po to, żeby drażnić

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 04:02
- Nikt nie miał w ostatnim ćwierćwieczu tylu fanów oraz tylu wrogów co ja. Bardzo mnie to cieszy, że denerwuję i jestem kochany, bo najgorszą sytuacją dla poety by było, gdyby przyjmowano go letnio - mówi Marcin Świetlicki.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Świtlickim o muzyce i poezji (Klub Trójki)
Marcin Świetlicki podczas występu zespołu Świetliki
Marcin Świetlicki podczas występu zespołu ŚwietlikiFoto: PAP/Adam Warżawa

Marcin Świetlicki przyznaje, że granica pomiędzy piosenkami a wierszami jest według niego płynna. - Pierwszą płytę Świetlików nagraliśmy 20 lat temu i w pewnym momencie, trochę zmęczony, trochę znudzony tymi tekstami zacząłem je ubarwiać. Zapis w książce "Zło, te przeboje", zawierającej utwory z lat 1992-2015, odnosi się do tego jak wygląda to na dzień dzisiejszy i koniec, bo tak teraz wykonuję te piosenki - opowiada wokalista.

Poeta z bólem myśli o tym, że pojawił się w licealnych i gimnazjalnych podręcznikach, bo sam nie lubił literatów, których poznawał w czasie swojego procesu edukacji. - Szkoda, że polska młodzież przestanie w pewnym momencie dobrze o mnie myśleć, bo będzie kojarzyła to ze znienawidzoną szkołą, ale trudno... - wzdycha pisarz.

Gość Jerzego Sosnowskiego ustosunkował się do pomówień o zmianę tekstów swych piosenek w czasie koncertów, "bo był zbyt pijany", opowiedział dlaczego ten rok będzie dla niego szczególny oraz wyjaśnił dlaczego nie chce być poetą pokoleniowym, ale muzykiem pokoleniowym już tak.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadzi: Jerzy Sosnowski

Gość: Marcin Świetlicki (poeta, dziennikarz, powieściopisarz, wokalista)

Data emisji: 3.11.2015

Godzina emisji: 21.09

sm