X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Kaliszuk o zmanipulowanych umysłach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 11:03
- Manipulacja to przedstawianie faktów w sposób niezgodny z rzeczywistością. To też wybieranie faktów pod określona tezę - mówił w Trójce Zbigniew Kaliszuk, autor książki "Zmanipulowany umysł".
Audio
  • Zbigniew Kaliszuk mówi o książce "Zmanipulowany umysł" (Klub Trójki)
Książka Zmanipulowany umysł dotyczy tematów, które - szeroko obecne w publicznych dyskusjach - zdaniem autora często podlegają manipulacjom (na zdjęciu fragment okładki książki)
Książka "Zmanipulowany umysł" dotyczy tematów, które - szeroko obecne w publicznych dyskusjach - zdaniem autora często podlegają manipulacjom (na zdjęciu fragment okładki książki)Foto: (mat. prom.)

Manipulacja, jak podkreślał gość Trójki, może skłaniać do określonego działania, a to może być groźne. - Często wielu szlachetnych i dobrych ludzi ma dziwne poglądy, bo wierzą mediom czy osobom, które sieją dezinformację - mówił Zbigniew Kaliszuk.

Książka "Zmanipulowany umysł" jest przeglądem nie tyle technik manipulacji, co jej tematów. Dotyka, jak mówił jej autor, blisko 50 mitów dotyczących sfery wartości. - Aborcja, in vitro, neutralność światopoglądowa… Jest mnóstwo przekłamań dotyczących tych sfer i starałem się je obalić - dodał.

Co jest efektem społecznym błędnych i zmanipulowanych informacji? Jak sam autor dał się złapać manipulacjom? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Zbigniew Kaliszuk (pisarz, publicysta, działacz społeczny)
Data emisji: 16.08.2016
Godzina emisji: 21.10

ei/mk

Czytaj także

Czy w Polsce dojdzie do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 10:44
Czy aborcja jest tematem zastępczym, czy warto naruszać kompromis? O tym w "Śniadaniu w Trójce" rozmawiali zaproszeni goście.
rozwiń zwiń