X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy polityka równa się kłamstwo?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 12:04
- Kłamano w polityce zawsze. Czy zatem polityka bez kłamstw w ogóle jest możliwa? - pytał w swojej audycji Dariusz Rosiak.
Audio
  • Dyskusja o obecności i roli kłamstwa w polityce (Klub Trójki/ Trójka)
W Klubie Trójki dyskutowaliśmy m.in. o wpływie mediów na politykę, zarówno tych tradycyjnych, jak i społecznościowych
W "Klubie Trójki" dyskutowaliśmy m.in. o wpływie mediów na politykę, zarówno tych tradycyjnych, jak i społecznościowych Foto: pixabay/Pezibear

Piotr Skwieciński z tygodnika "wSieci" zacytował przy tej okazji politologa i byłego europosła Marka Migalskiego. - Powiedział on kiedyś, że dziennikarz służy paradygmatowi prawdy, a polityk paradygmatowi dobra. I te dwa paradygmaty nie zawsze są tożsame, a nawet mogą z sobą współzawodniczyć - mówił Piotr Skwieciński.

Michał Sutowski ("Krytyka Polityczna") nie zgodził się z twierdzeniem dotyczącym polityków, odwołując się przy tym m.in. do dzieł Niccolò Machiavellego. Jak zatem jest z dobrem i złem w polityce i jakie jest w niej miejsce kłamstwa? Czy i czym ewentualnie różni się kłamstwo w komunizmie od kłamstwa w kapitalizmie? Jaką rolę w polityce i w zdobywaniu wyborców odgrywają media społecznościowe? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Gość: Piotr Skwieciński (tygodnik "w Sieci"), Michał Sutowski ("Krytyka Polityczna")
Data emisji: 24.11.2016
Godzina emisji: 21.10

ei/fbi

Czytaj także

Grozi nam wybuch trzeciej wojny światowej?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 11:41
- Prawdopodobieństwo wybuchu wojny nie jest bardzo wysokie, zwłaszcza wybuchu szybkiego, ale istnieje - przyznał w Trójce ekspert ds. międzynarodowych Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.
rozwiń zwiń