X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przywrócić nam place? O zagadkach polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 01:21
- Place powinny być przestrzenią, w której jako mieszkańcy możemy wyrażać nasze emocje - mówi Bogna Świątkowska z fundacji Bęc Zmiana.
Audio
  • Jak przywrócić mieszkańcom place? (Klub Trójki)
Plac Zbawiciela w Warszawie
Plac Zbawiciela w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Zdaniem architekta Jakuba Snopka, istotą placu jest to, że stanowi on miejsce, gdzie ludzie przychodzą, by być razem. Skrajnie odmienną formą jest wykorzystanie placu do aktów terroryzm i wszelkiego rodzaju ataków wymierzonych w duże skupiska ludzkie. - Podstawowa funkcja placu jest taka, by w miastach, gdzie ludzie mieszkają tuż obok siebie, w miejscach o dużym zagęszczeniu, wszyscy mogli być razem i zajmować się bardzo różnymi rzeczami - opowiada urbanista.

Warto przy tej okazji zastanowić się nad funkcją, jaką pełnią place. W Warszawie na przykład, jak dodaje Bogna Świątkowska, służą głównie samochodom i są węzłami komunikacyjnymi. - To stoi w sprzeczności z tym, o czym mówił Jakub Snopka, bo przestają być miejscami spotkań. Jak o tym pisał Wolfgang Goethe, stadiony były nie tylko miejscem obserwowania widowisk i spektakli, ale także służyły temu, by popatrzeć na to, jaką mamy siłę - podkreśla szefowa fundacji Bęc Zmiana.

Jak można odzyskać place i przybliżyć je do ludzi? O tym rozmawiamy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Bogna Świątkowska (fundacja Bęc Zmiana), Małgorzata Kuciewicz (architekt), Jakub Snopek (architekt, urbanista i badacz architektury)
Data emisji:
21.08.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/mk

Czytaj także

Jak uratować psychikę mieszkańców miast?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 11:43
Smog, korki i stres to cena, jaką płacą mieszkańcy metropolii za życie w mieście. A co ze zdrowiem psychicznym takich osób? Jak można o nie zadbać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda, ład a mieszkańcy. Kiedy miasta będą nasze?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 01:41
- Ład kojarzyłabym z synergią wartości przestrzennych, ekonomicznych i społecznych, warunkujących udaną rewitalizację - mówi architekt dr hab. inż. Beata Gawryszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak najlepiej podróżować po mieście?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 07:41
"Język miast" Deyana Sudjica to zdaniem Mateusza Matyszkowicza świetny pretekst do rozpoczęcia cotygodniowych spotkań z książką na temat podróżowania po różnych miastach świata.
rozwiń zwiń