X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O istocie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 09:30
W środę 1 listopada gościem Grzegorza Górnego w "Klubie Trójki" był ks. Henryk Zieliński – redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".
Audio
  • O istocie Świąt Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/goszka

– Absolutnie nie zgadzam się z określeniem "święto zmarłych". Jakaś noc duchów, czarna magia, mroczne seanse, tak to brzmi. A chodzi o coś zupełnie innego. Święto Wszystkich Świętych to jedna z największych uroczystości w kościele, dzień wielkiej radości, upamiętniający tych, którzy osiągnęli świętość i którzy powinni być dla nas wzorem. Natomiast dzień, w którym mamy wspominać naszych zmarłych, to 2 listopada – tłumaczy ks. Henryk Zieliński.

Co ciekawe, uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w obecnej formie zostały ustanowione jako czas, w którym wspominamy zmarłych, bardzo niedawno, bo w trakcie I wojny światowej. – To interesujące, że w te dni chodzimy na groby naszych najbliższych, ale papież ustanowił to święto z myślą o poległych w czasie wielkiej wojny, tych, którzy swoich grobów nie mają – dodaje ks. Henryk Zieliński.

Połączyliśmy się również telefonicznie z o. Pawłem Cebulą - misjonarzem w Egerze oraz ks. Robertem Skrzypczakiem, który przez wiele lat był wykładowcą na uniwersytecie w Wenecji. Obaj opowiadali, jak święta 1 i 2 listopada przeżywane są na Węgrzech i we Włoszech. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: ks. Henryk Zieliński (redaktor naczelny tygodnika "Idziemy"), o. Paweł Cebula (misjonarz w Egerze), ks. Robert Skrzypczak (były wykładowca na uniwersytecie w Wenecji)
Data emisji: 1.11.2017
Godzina emisji: 21.09

ml/mk

Czytaj także

By drugi Katyń nie popadł w zapomnienie - spór o KL Gusen

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 23:47
- Ostatnio przyjęło się mówić o Gusen, że jest to drugi Katyń i nie w tym żadnej przesady. W Gusen zginęło około 30 tysięcy Polaków, z czego większość posiadała wyższe wykształcenie - mówi Rafał Geremek, autor filmu dokumentalnego "Gusen. Wojna o pamięć".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Różaniec do granic" okala Polskę

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 13:00
7 października wzdłuż liczących ponad 3,5 tysiąca kilometrów granic kraju ustawić się ma żywy łańcuch modlących się ludzi. A wszystko to w ramach "Różańca do granic".
rozwiń zwiń