X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PZPR w życiorysie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 22:15
W audycji goście Piotra Semki rozmawiali o rozliczeniach z członkostwem w partii rządzącej w czasach PRL.
Audio
Tablica Warszawa wita delegatów na IX nadzwyczajny zjazd PZPR przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater (Warszawa, 10.07.1981)
Tablica "Warszawa wita delegatów na IX nadzwyczajny zjazd PZPR" przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater (Warszawa, 10.07.1981)Foto: NAC/Rutowska Grażyna

stocznia 1200.jpg
Solidarność i miłosierdzie – najważniejsze idee XX-wiecznej Polski

Jak członkostwo w PZPR było przyjmowane po 1989 roku i czy jest do dziś czynnikiem istotnym w ocenianiu osób w polskiej polityce?

– Na pewno ten pierwszy okres do 1948 roku jest najbardziej wieloznaczny. Na początku mówiono, że to była demokracja ludowa. Potem są lata 1948-1953 czyli najgorszy okres stalinizmu. Lata 60., 70., i 80., to kolejne generacje ludzi, którzy już niechętnie mówili, że są komunistami – tłumaczy Czesław Bielecki, uczestnik opozycji demokratycznej. – Dla mnie komunista to ten, który wie lepiej. Z drugiej strony jest cecha zachowana dziś, co widzimy m.in. u posła Piotrowicza. Jest to "prawda etapu" – dodaje. 

Czym jest wspomniana "prawda etapu"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący: Piotr Semka
Goście:
 Michał Szułdrzyński (publicysta, "Rzeczpospolita"), Piotr Skwieciński (publicysta, "Sieci"), Czesław Bielecki (publicysta, uczestnik opozycji demokratycznej)
Data emisji: 9.08.2018
Godzina emisji: 21.10

kw