Filmowy portret Jacquesa Mayola

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 22:00
W poniedziałkowym "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o pełnometrażowym filmie dokumentalnym Lefterisa Charitosa "Człowiek delfin" o Jacquesie Mayolu, wielokrotnym rekordziście świata w nurkowaniu głębinowym. 
Audio
Kadr z filmu Człowiek Delfin
Kadr z filmu "Człowiek Delfin"Foto: mat. prasowe

"Człowiek Delfin" "Człowiek Delfin"

Urodzony w 1927 roku w Szanghaju Francuz Jacques Mayol był wielokrotnym rekordzistą świata we freedivingu. To właśnie stąd wziął się jego przydomek – "człowiek delfin". Postać nurka przedstawił szerszej publiczności Luc Besson w swoim filmie "Wielki błękit". Teraz, równo 30 lat później, Jaques Mayol wraca na ekrany kin za sprawą filmu dokumentalnego "Człowiek delfin".

Co skłoniło rezysera Lefterisa Charitosa do zajęcia się historią Jacquesa Mayola? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący: Ryszard Jaźwiński
Goście: Sebastian Smoliński (krytyk filmowy), Lucyna Kicińska (prezes Stowarzyszenia Freediving Poland), Artur Liebhart (dyrektor Festiwalu Docs Against Gravity, dystrybutor filmu "Człowiek Delfin")
Data emisji: 20.08.2018
Godzina emisji: 21.09

ml/mk

Czytaj także

Dzikie koty Stambułu - bohaterowie pozytywnego dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:00
- Mamy tu siedem kotów, odmiennych pod kątem charakterów. Nie jest to typowy dokument przyrodniczy, bo te koty są głównymi bohaterami filmu - mówi Grzegorz Fortuna, filmoznawca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka prelekcji filmowej. Podsumowanie 19. Letniej Akademii Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:00
– Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych, który odbywa się w Zwierzyńcu na Letniej Akademii Filmowej, to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Tutaj nie tylko oglądamy filmy, ale też o nich rozmawiamy, uczymy, jak to robić, jak o nich mówić – wyjaśnia Marlena Gabryszewska, jurorka jedynego konkursu podczas tej wyjątkowej imprezy. 
rozwiń zwiń