X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antoni Kępiński, czyli filozof wśród psychiatrów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 22:00
Wiedział o człowieku "więcej niż Freud, Heidegger, Levinas": tak mówił o Nim ksiądz Tischner.
Audio
Kępiński. Gra z czasem Krystyny Rożnowskiej
"Kępiński. Gra z czasem" Krystyny RożnowskiejFoto: mat. promocyjne

To profesor Antoni Kępiński. Urodził się sto lat temu. Był wybitnym psychiatrą, naukowcem, humanistą i filozofem. Nazywano go geniuszem, dla którego najważniejszy był człowiek. Był prekursorem psychoterapii indywidualnej i grupowej w Polsce. Antoni Kępiński szczególną rolę przypisywał szczególną rolę psychoterapeuty w procesie terapeutyczno-diagnostycznym.

– Zazdrościłam mu umiejętności wyczuwania innych ludzi, ich nastrojów, przeżyć, cierpienia i stąd umiejętności pomagania. Podziwiałam jego empatię i myślałam, że na tym polegał jego sposób leczenia, jego filozofia – mówiła Krystyna Rożnowska, autorka książki "Kępiński. Gra z czasem".

– Do kliniki psychiatrycznej w Krakowie, w której pracował Antoni Kępiński, dwa lata po śmierci profesora. Cała instytucja nie mogła pogodzić się ze stratą Kępińskiego. Opowiadano nam, jak profesor siedział w swojej małej izdebce i godzinami słucha drugiego człowieka – dodaje prof. Andrzej Cechnicki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Krystyna Rożnowska (dziennikarka, autorka książki "Kępiński. Gra z czasem"), prof. Andrzej Cechnicki (psychiatra), Dorora Dużyk-Wypich (redaktor naczelna czasopisma "Dla nas")
Data emisji: 18.12.2018
Godzina emisji: 21.08

kg