Jaka jest dziś kondycja Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 22:00
Coraz częściej komentatorzy religijni na świecie piszą, że Kościół przeżywa dziś największy kryzys od czasów reformacji, a nawet od IV wieku, gdy zdominowała go herezja arianizmu.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: John_Silver/Shutterstock.com

Europa, Ameryka Północna i Australia sekularyzują się w szybkim tempie, katolicy w Ameryce Łacińskiej masowo przechodzą do wspólnot zielonoświątkowych i ewangelikalnych, w Afryce powszechne jest łączenie chrześcijaństwa z lokalnymi kultami pogańskimi.

Jak wygląda dziś kondycja Kościoła w perspektywie globalnej? O tym rozmawialiśmy z gośćmi: red. Pawłem Lisickim ("Do Rzeczy") i dr. Tomaszem Rowińskim ("Christianitas").

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Data emisji: 2.01.2019
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

Papież Franciszek. 5 lat pontyfikatu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 07:15
Franciszek rozpoczął swe urzędowanie w Kościele 13 marca 2013 roku. Wielu watykanistów uważa jego pontyfikat za przełomowy w dziejach papiestwa w ciągu ostatnich kilkuset lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

o. Maksymilian Maria Kolbe: w służbie Polsce i Niepokalanej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 06:44
– o. Maksymilian Maria Kolbe najczęściej kojarzy się z męczeństwem i tym, że oddał życie za bliźniego. Jednak nie można zapominać, że był wspaniałym organizatorem i człowiekiem, który wykorzystywał najnowocześniejsze środki do tego, by nieść Dobrą Nowinę – powiedział franciszkanin o. Jacek Staszewski. W audycji „Mistycy dla Niepodległej” rozmowa o życiu i posłudze świętego Kościoła katolickiego.
rozwiń zwiń